EV Experience na Torze Modlin już w tę sobotę! | MOTOFAKTOR

EV Experience na Torze Modlin już w tę sobotę!

Kilkaset aut elektrycznych i kilkudziesięciu wystawców pojawi się już 25 czerwca na EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław na Torze Modlin.

 

EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław to okazja, by doświadczyć elektromobilności w najlepszej formie, czyli poprzez możliwość przetestowania samochodów elektrycznych na torze. Podczas wydarzenia każdy będzie mógł się osobiście przekonać, że bezemisyjna mobilność to nie tylko korzyści dla środowiska, ale równieżkomfort podróżowania, wysokie osiągi i przyjemność z jazdy.

 

Elektromobilność to jeden z najważniejszych trendów, którego rozwój uważnie monitorujemy. W OTOMOTO jest coraz więcej ofert samochodów z napędem elektrycznym – w 2021 r. liczba ofert samochodów nowych z napędem elektrycznym wzrosła o 186% w stosunku do roku 2020, a w porównaniu do 2019 r. podaż była aż ośmiokrotnie wyższa. W kolejnych latach można się spodziewać dalszych wzrostów, także w segmencie samochodów używanych. To istotne zwłaszcza w kontekście przegłosowanej w ubiegłym tygodniu uchwały europarlamentu, z której wynika, że od 2035 r. na rynkach Unii Europejskiej nowe samochody osobowe i dostawcze będzie można sprzedawać wyłącznie z napędem w pełni elektrycznym – mówi Agnieszka Czajka, General Manager OTOMOTO.

 

Możliwość przetestowania praktycznie wszystkich dostępnych na polskim rynku samochodów elektrycznych to nie jedyna atrakcja, która czeka na uczestników EV Experience powered by LG Energy Solution. Na Torze Modlin będzie można wypróbować mikromobilne pojazdy, takie jak e-skutery, e-hulajnogi oraz e-rowery. Nie zabraknie też eksperckiej wiedzy na temat rozwiązań, które ułatwiają funkcjonowanie firmy. Na Torze Modlin pojawi się „Mobilne Centrum Edukacyjne elektromobilni.pl”, w ramach którego przewidziano sesje szkoleniowe i warsztaty edukacyjne w neutralnym brandingowo, multimedialnym salonie technologii zeroemisyjnych. Poruszony zostanie również temat kart paliwowych, które zyskują nową funkcjonalność: można nimi zapłacić już nie tylko za przejazdy płatnymi drogami, płyny eksploatacyjne czy serwis, ale również za ładowanie pojazdów elektrycznych.

 

Elektromobilność staje się na nas jednym z najważniejszych priorytetów. Chcemy dzielić się z klientami naszą wiedzą i rozwiązaniami działającymi na wielu rynkach. Do tej pory wdrożyliśmy już kompleksową hybrydową kartę flotową Shell Card EV, która umożliwia ładowanie aut elektrycznych i hybrydowych. Karta jest połączona z funkcjonalną aplikacją Shell Recharge, w której kierowca może wyszukać najbliższy punkt ładowania i sprawdzić cenę. Na naszych stacjach pojawiają się też najszybsze ładowarki dostępne obecnie w Polsce, IONITY o mocy 350 kW, które umożliwiają naładowanie auta nawet o 7 razy szybciej niż standardowe rozwiązania – mówi Łukasz Klamka, Head of Fleet Solutions, Shell Polska - Wierzymy, że biznes powinien wspierać zrównoważony rozwój, a współpraca z partnerami może ten proces przyspieszyć. Wydarzenie będzie idealną okazją do rozmowy z firmami, które podobnie jak my działają już w obszarze elektromobilności – dodaje.

 

25 czerwca odbędzie się również II Zlot EV Klub Polska, największej w Polsce społeczności użytkowników samochodów elektrycznych, która podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami z uczestnikami wydarzenia. Ponadto, każda osoba zainteresowana zakupem pojazdu elektrycznego będzie mogła poznać atrakcyjne możliwości finansowania EV, takich jak leasing, wynajem czy współdzielenie. Firmy w Polsce coraz chętniej korzystają z takich wariantów.

 

Nowoczesna mobilność jest zeroemisyjna – to niezaprzeczalny fakt. Staramy się więc pokazać osobom odpowiedzialnym za firmowe floty, jak wdrożyć ją w najbardziej efektywny i wygodny sposób. Podczas EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław przedstawimy koncept Arval Mobility Hub, czyli firmowego centrum mobilności, które umożliwia łatwe wypożyczenie, współdzielenie i ładowanie zarówno aut elektrycznych, jak i innych zeroemisyjnych pojazdów. Opowiemy też o finansowaniu samochodów EV i dofinansowaniu z rządowego programu „Mój elektryk”, które może zrównać koszt wynajmu aut zeroemisyjnych i spalinowych – mówi Rafał Tarnacki, Product & Innovations Manager, Arval Service Lease Polska.

 

By wziąć udział w wydarzeniu wystarczy nabyć bilet za pośrednictwem portalu www.evexp.pl. Dzieci do lat 16-stu mają wstęp bezpłatny. Rezerwacja jazd testowych odbywać się będzie w dniu wydarzenia na torze w Modlinie. Zachęcamy do wczesnego przybycia, by jak najwięcej doświadczyć podczas EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław.

 

Organizatorami wydarzenia są: Fundacja EV klub Polska oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA), a partnerem tytularnym wydarzenia jest LG Energy Solution Wrocław. Patronem medialnym wydarzenia jest Motofaktor.pl. Najważniejsze informacje o EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław można śledzić na bieżąco na oficjalnych profilach Facebook, Instagram i LinkedIn.

 

Źródło: EV Klub Polska/PSPA

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).