Eurocell coraz bliżej budowy pierwszej gigafabryki w Niderlandach | MOTOFAKTOR

Eurocell coraz bliżej budowy pierwszej gigafabryki w Niderlandach

Eurocell potwierdził, że ​​prowadzi zaawansowane rozmowy nt. budowy swojej pierwszej europejskiej gigafabryki w Niderlandach, dostarczającej ogniwa akumulatorowe.

 

Eurocell zamierza zbudować swoją nową fabrykę w dwóch fazach, osiągając pełną wydajność już w 2025 roku. W pierwszej fazie będzie produkować zaawansowane ogniwa akumulatorowe na dużą skalę do początku 2023 roku dla obecnych klientów europejskich. W drugiej fazie, potencjalnie w tym samym miejscu, będzie w stanie wyprodukować ponad 40 milionów ogniw rocznie do 2025 roku.

 

Reprezentując początkową inwestycję w wysokości 800 mln USD, która do 2028 r. ma wzrosnąć do 2 mld USD w celu wsparcia szybko rozwijającego się rynku magazynowania energii w Europie, Gigafabryka ma stworzyć setki bezpośrednich i pośrednich miejsc pracy, przenosząc kluczowe umiejętności od koreańskich ekspertów ds. akumulatorów, a także pobudzając gospodarkę w tym strategicznym sektorze, który ma kluczowe znaczenie dla realizacji ambicji zerowych netto Niderlandów i Europy.

 

Eurocell ma tworzyć technologie „gotowe do produkcji” w ciągu zaledwie 12 miesięcy, znacznie szybciej niż inne Gigafabryki, używając sprawdzonego produktu akumulatorowego, który został zweryfikowany i zatwierdzony pod kątem produkcji na większą skalę.

 

W swojej polityce klimatycznej Niderlandy przedstawiają swoją ambicję przewodzenia Europie w walce z globalnym ociepleniem dzięki kompleksowej strategii redukcji emisji w różnych branżach.

 

Dzięki planom szybkiego rozwoju w Europie, Eurocell cieszy się pozytywnym zaangażowaniem, jakie w ciągu ostatnich kilku miesięcy mieliśmy zarówno z rządem niderlandzkim, jak i agencją inwestycyjno-rozwojową NOM dla północnej Holandii. Wkraczając w ostatni etap dyskusji, jesteśmy przekonani, że w najbliższej przyszłości będziemy w stanie potwierdzić dokładną lokalizację naszej pierwszej europejskiej Gigafabryki– mówi Nick Clay, dyrektor handlowy, Eurocell EMEA.

 

Baterie Eurocell, opracowane w Korei, mają również znaczną przewagę techniczną, wytrzymują ponad dziesięć razy dłużej niż konwencjonalne ogniwa litowo-jonowe, co czyni je znacznie bardziej zrównoważonymi, bez problemów związanych z „końcem życia” i didealnymi do zastosowań ESS, biorąc pod uwagę, że są również 100 % bezpieczne.

 

Źródło: Eurocell

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).