Elektryczny samochód koncepcyjny Ram 1500 Revolution na targach CES

Elektryczny samochód koncepcyjny Ram 1500 Revolution na targach CES

person Joanna Piszcz 10/01/2023

Marka Ram Truck zaprezentowała na targach CES 2023 samochód koncepcyjny Ram 1500 Revolution z napędem elektrycznym (BEV) wyposażony w najbardziej zaawansowane technologie.

Marka Ram Truck przedstawiła na targach CES 2023 samochód koncepcyjny Ram 1500 Revolution z napędem elektrycznym (BEV) zapowiadający przyszłość marki i udowadniający, że wiodąca marka ciężarówek po raz kolejny wyznacza nowe standardy w segmencie pick-upów. Najnowocześniejszy Ram 1500 Revolution BEV Concept oferuje mnóstwo innowacyjnych rozwiązań, które zostaną zastosowane w przyszłości w ciężarówkach marki Ram na jej drodze ku elektryfikacji.

 

Marka Ram oferuje gamę w pełni zelektryfikowanych rozwiązań. Jego premierę zaplanowano na 2024 rok. W najbliższych latach cała gama Ram będzie oferować zelektryfikowane rozwiązania wyposażone w przełomową, zaawansowaną technologię.

 

Zaprojektowane na nowo drzwi w stylu nawiązującym do limuzyny podkreślają ogromną przestrzeń kabiny pasażerskiej pozbawionej słupka B. Nowy układ wnętrza oferuje jeszcze większą wszechstronność dzięki możliwości skonfigurowania wygodnego miejsca do pracy, w oparciu o składaną konsolę centralną, która tworzy wygodny stolik.

 

1500 BEV Concept wprowadza jako pierwszy w branży trzeci rząd ze składanymi fotelami. Na elektrycznej przegrodzie grodziowej pomiędzy bagażnikiem a kabiną pojazdu zamontowane są składane fotele z wyjmowanym siedziskiem. Przegroda grodziowa umożliwia przejście (i dostęp do bagażnika) pozwalające na transport przedmiotów o długości do 18 stóp.

 

Pojazd jest zbudowany w oparciu o nową architekturę STLA Frame do pojazdów typu body-on-frame, zaprojektowaną specjalnie dla samochodów elektrycznych, w której pakiet akumulatorów jest doskonale zintegrowany z panelami aerodynamicznymi podwozia i aktywnym dyfuzorem. Samochód jest zasilany przez dwa elektryczne moduły napędowe (EDM) i wyposażony w napęd na wszystkie koła.

 

Ram 1500 Revolution BEV Concept może zwiększyć zasięg do 100 mil w około 10 minut dzięki szybkiemu ładowaniu prądem stałym o napięciu 800 V i mocy do 350 kW. Ram 1500 Revolution BEV Concept jest wyposażony w cztery skrętne koła umożliwiające skręt do 15 stopni zapewniający lepszą zwrotność pojazdu.

 

W najbliższych latach cała gama samochodów Ram będzie oferować zelektryfikowane rozwiązania oparte na przełomowej, innowacyjnej i zaawansowanej technologii. Działania marki Ram na drodze w kierunku elektryfikacji wspierają strategiczny plan Dare Forward 2030, w ramach którego Stellantis zobowiązuje się zostać liderem w swojej branży, wyznaczając kierunek, w którym podąża świat i dostarczając innowacyjne, czyste, bezpieczne i przystępne cenowo rozwiązania w zakresie mobilności.

Ram 1500 Revolution BEV Concept to jak dotąd nasz najbardziej wyraźny sygnał oznaczający, że marka Ram jest o krok od czegoś niezwykłego i wskazujący bezpośrednio kierunek, w którym zmierzamy w naszej zelektryfikowanej podróży. Marka Ram od zawsze wyznaczała standardy w swoim segmencie, określając jak powinny wyglądać pick-upy i teraz znowu to robimy, wyprzedzając ofertę konkurencji i dostarczając najlepsze elektryczne pickupy na rynku. Mike Koval Jr dyrektor generalny marki Ram w Stellantis

 

Marka Ram stawia na innowacyjność i pragnie odgrywać wiodącą rolę w rozwoju układów napędowych, oferując gamę modeli zawierającą wszystko, czego pragną i potrzebują klienci ciężarówek, spełniając ich rzeczywiste potrzeby. Obecnie Ram oferuje najbardziej oszczędne pod względem zużycia paliwa samochody 4×4 oraz najszybsze, najsprawniejsze i najmocniejsze seryjnie produkowane pickupy na świecie.

 

Marka Ram po raz kolejny wyznacza nowe standardy w segmencie pickupów dzięki rewolucyjnemu modelowi seryjnej produkcji Ram 1500 BEV, który pojawi się na rynku w 2024 roku. Będzie on liderem pod względem połączenia rozwiązań, na których najbardziej zależy klientom: zasięgu, uciągu, ładowności i
czasu ładowania. Więcej wiadomości na temat wersji dostępnej w produkcji seryjnej pojawi się w najbliższych miesiącach.

 

Źródło: Stellantis

 

 

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).