Elektryczny samochód koncepcyjny Ram 1500 Revolution na targach CES

Elektryczny samochód koncepcyjny Ram 1500 Revolution na targach CES

Marka Ram Truck zaprezentowała na targach CES 2023 samochód koncepcyjny Ram 1500 Revolution z napędem elektrycznym (BEV) wyposażony w najbardziej zaawansowane technologie.

  • Ram 1500 Revolution BEV Concept zapewnia zaawansowaną łączność.
  • Nowy przód marki Ram obejmuje unowocześniony emblemat z napisem „R-A-M” i dynamiczną grafiką świateł oraz reflektory full LED w kształcie „kamertonu” z dynamiczną grafiką świateł.
  • Nowy układ wnętrza daje możliwość skonfigurowania wygodnego miejsca do pracy, w oparciu o składaną konsolę centralną, która tworzy wygodny stolik.
  • Ram 1500 Revolution BEV Concept jest zasilany przez dwa elektryczne moduły napędowe i wyposażony w napęd na wszystkie koła.
  • Więcej informacji w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej i motoryzacyjnej znajdziesz na stronie głównej Motofaktora. Jeśli chcesz być na bieżąco z najważniejszymi wiadomościami z branży – zapisz się na nasz newsletter.

Marka Ram Truck przedstawiła na targach CES 2023 samochód koncepcyjny Ram 1500 Revolution z napędem elektrycznym (BEV) zapowiadający przyszłość marki i udowadniający, że wiodąca marka ciężarówek po raz kolejny wyznacza nowe standardy w segmencie pick-upów. Najnowocześniejszy Ram 1500 Revolution BEV Concept oferuje mnóstwo innowacyjnych rozwiązań, które zostaną zastosowane w przyszłości w ciężarówkach marki Ram na jej drodze ku elektryfikacji.

 

Marka Ram oferuje gamę w pełni zelektryfikowanych rozwiązań. Jego premierę zaplanowano na 2024 rok. W najbliższych latach cała gama Ram będzie oferować zelektryfikowane rozwiązania wyposażone w przełomową, zaawansowaną technologię.

 

Zaprojektowane na nowo drzwi w stylu nawiązującym do limuzyny podkreślają ogromną przestrzeń kabiny pasażerskiej pozbawionej słupka B. Nowy układ wnętrza oferuje jeszcze większą wszechstronność dzięki możliwości skonfigurowania wygodnego miejsca do pracy, w oparciu o składaną konsolę centralną, która tworzy wygodny stolik.

 

1500 BEV Concept wprowadza jako pierwszy w branży trzeci rząd ze składanymi fotelami. Na elektrycznej przegrodzie grodziowej pomiędzy bagażnikiem a kabiną pojazdu zamontowane są składane fotele z wyjmowanym siedziskiem. Przegroda grodziowa umożliwia przejście (i dostęp do bagażnika) pozwalające na transport przedmiotów o długości do 18 stóp.

 

Pojazd jest zbudowany w oparciu o nową architekturę STLA Frame do pojazdów typu body-on-frame, zaprojektowaną specjalnie dla samochodów elektrycznych, w której pakiet akumulatorów jest doskonale zintegrowany z panelami aerodynamicznymi podwozia i aktywnym dyfuzorem. Samochód jest zasilany przez dwa elektryczne moduły napędowe (EDM) i wyposażony w napęd na wszystkie koła.

 

Ram 1500 Revolution BEV Concept może zwiększyć zasięg do 100 mil w około 10 minut dzięki szybkiemu ładowaniu prądem stałym o napięciu 800 V i mocy do 350 kW. Ram 1500 Revolution BEV Concept jest wyposażony w cztery skrętne koła umożliwiające skręt do 15 stopni zapewniający lepszą zwrotność pojazdu.

 

W najbliższych latach cała gama samochodów Ram będzie oferować zelektryfikowane rozwiązania oparte na przełomowej, innowacyjnej i zaawansowanej technologii. Działania marki Ram na drodze w kierunku elektryfikacji wspierają strategiczny plan Dare Forward 2030, w ramach którego Stellantis zobowiązuje się zostać liderem w swojej branży, wyznaczając kierunek, w którym podąża świat i dostarczając innowacyjne, czyste, bezpieczne i przystępne cenowo rozwiązania w zakresie mobilności.

Ram 1500 Revolution BEV Concept to jak dotąd nasz najbardziej wyraźny sygnał oznaczający, że marka Ram jest o krok od czegoś niezwykłego i wskazujący bezpośrednio kierunek, w którym zmierzamy w naszej zelektryfikowanej podróży. Marka Ram od zawsze wyznaczała standardy w swoim segmencie, określając jak powinny wyglądać pick-upy i teraz znowu to robimy, wyprzedzając ofertę konkurencji i dostarczając najlepsze elektryczne pickupy na rynku.

dyrektor generalny marki Ram w Stellantis - Mike Koval Jr

 

Marka Ram stawia na innowacyjność i pragnie odgrywać wiodącą rolę w rozwoju układów napędowych, oferując gamę modeli zawierającą wszystko, czego pragną i potrzebują klienci ciężarówek, spełniając ich rzeczywiste potrzeby. Obecnie Ram oferuje najbardziej oszczędne pod względem zużycia paliwa samochody 4×4 oraz najszybsze, najsprawniejsze i najmocniejsze seryjnie produkowane pickupy na świecie.

 

Marka Ram po raz kolejny wyznacza nowe standardy w segmencie pickupów dzięki rewolucyjnemu modelowi seryjnej produkcji Ram 1500 BEV, który pojawi się na rynku w 2024 roku. Będzie on liderem pod względem połączenia rozwiązań, na których najbardziej zależy klientom: zasięgu, uciągu, ładowności i
czasu ładowania. Więcej wiadomości na temat wersji dostępnej w produkcji seryjnej pojawi się w najbliższych miesiącach.

 

Źródło: Stellantis

 

 

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).