Elektroniczne winiety w Czechach | MOTOFAKTOR

Elektroniczne winiety w Czechach

Od 1 stycznia 2021 r. opłata za przejazd płatnymi odcinkami dróg w Czechach będzie pobierana za pośrednictwem winiet elektronicznych.

Winieta roczna nie będzie już, jak dotychczas, powiązana z rokiem kalendarzowym, ale ważna będzie przez 365 dni, licząc od dnia początku swojej ważności. Każdy z wariantów będzie można nabyć z 90-dniowym wyprzedzeniem. Winietę elektroniczną można zakupić od 1 dnia bm. w sklepie internetowym oraz niektórych stacjonarnych punktach sprzedaży (oddziały Poczty Czeskiej oraz stacje benzynowe EuroOil), a w najbliższych tygodniach również w terminalach samoobsługowych, które zostaną rozmieszczone w rejonach przygranicznych i przy wjazdach na płatne odcinki dróg.

 

Ceny winiet:

 

  • winieta roczna – 1500 CZK,
  • winieta 30-dniowa – 440 CZK,
  • winieta 10-dniowa – 310 CZK.

 

Wszelkie informacje dotyczące systemu, warunków zakupu, zwolnienia z opłat, kar za brak winiety itp. oraz sklep internetowy dostępne są na stronie www.edalnice.cz, która docelowo będzie miała również wersję w języku polskim. Informacje będzie można uzyskać również telefonicznie w Centrum Obsługi Klienta (+420 222 266 75) lub e-mailowo pod adresem: info@edalnice.cz (obie opcje dostępne tylko w j. czeskim i angielskim). Nadzór i kontrole na drogach wykonywać będą Policja i Administracja Celna Republiki Czeskiej.

 

Źródło: GITD

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).