Elektroniczne winiety w Czechach | MOTOFAKTOR

Elektroniczne winiety w Czechach

person Adrian Januszkiewicz 4/12/2020

Od 1 stycznia 2021 r. opłata za przejazd płatnymi odcinkami dróg w Czechach będzie pobierana za pośrednictwem winiet elektronicznych.

Winieta roczna nie będzie już, jak dotychczas, powiązana z rokiem kalendarzowym, ale ważna będzie przez 365 dni, licząc od dnia początku swojej ważności. Każdy z wariantów będzie można nabyć z 90-dniowym wyprzedzeniem. Winietę elektroniczną można zakupić od 1 dnia bm. w sklepie internetowym oraz niektórych stacjonarnych punktach sprzedaży (oddziały Poczty Czeskiej oraz stacje benzynowe EuroOil), a w najbliższych tygodniach również w terminalach samoobsługowych, które zostaną rozmieszczone w rejonach przygranicznych i przy wjazdach na płatne odcinki dróg.

 

Ceny winiet:

 

  • winieta roczna – 1500 CZK,
  • winieta 30-dniowa – 440 CZK,
  • winieta 10-dniowa – 310 CZK.

 

Wszelkie informacje dotyczące systemu, warunków zakupu, zwolnienia z opłat, kar za brak winiety itp. oraz sklep internetowy dostępne są na stronie www.edalnice.cz, która docelowo będzie miała również wersję w języku polskim. Informacje będzie można uzyskać również telefonicznie w Centrum Obsługi Klienta (+420 222 266 75) lub e-mailowo pod adresem: info@edalnice.cz (obie opcje dostępne tylko w j. czeskim i angielskim). Nadzór i kontrole na drogach wykonywać będą Policja i Administracja Celna Republiki Czeskiej.

 

Źródło: GITD

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).