Elektromobilność w Chinach - raport McKinsey | MOTOFAKTOR

Elektromobilność w Chinach - raport McKinsey

Najnowsze badanie McKinsey pokazuje, że zainteresowanie autami elektrycznymi w Chinach jest wysokie, a chińskie części OE nie odstają jakością od tych z Zachodu.

Raport McKinsey „Jak z sukcesem zrealizować projekt pojazdu elektrycznego: wnioski z testów porównawczych dziesięciu chińskich modeli” wyraźnie pokazuje, że w Chinach rynek pojazdów elektrycznych mocno się rozwija. Dominują na nim marki lokalne, które swoim zasięgiem obejmują 85% rynku. Pozostałe 15% to marki zagraniczne.

 

W ramach badania zostało przeprowadzona ankieta wśród chińskich użytkowników pojazdów elektrycznych, którzy stwierdzili, że chińskie BEV-y nie odstępują jakością wykonania czy komfortem jazdy od swoich zachodnich rywali, za to są od nich zdecydowanie lepsze pod kątem cenowym.

 

Wśród czynników, które mają wpływać korzystnie na rozwój rynku pojazdów elektrycznych na terenie Chin wymieniane jest m.in. to, że aby szybko oferować szeroką gamę produktów i modeli BEV, większość chińskich producentów pojazdów elektrycznych produkuje te samochody, modyfikując istniejące platformy pojazdów spalinowych lub wykorzystując wielofunkcyjne platformy współdzielone.

 

Innym czynnikiem wpływającym korzystnie na rozwój elektromobilności w Chinach jest ich wieloletnie doświadczenie w zakresie produkcji maszyn elektrycznych, półprzewodników, elektroniki, a zwłaszcza akumulatorów, co umożliwia lokalnym firmom dostarczanie wszystkich elementów układu elektrycznego.

 

W raporcie na przykładzie 10 różnych pojazdów chińskich marek zostały przedstawione różne warianty napędu BEV i technologie w nich zastosowane.

 

Pełna treść raportu jest dostępna TUTAJ.

 

Źródło: PGM

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).