Elektromobilność w Chinach - raport McKinsey | MOTOFAKTOR

Elektromobilność w Chinach - raport McKinsey

person Adrian Januszkiewicz 29/07/2020

Najnowsze badanie McKinsey pokazuje, że zainteresowanie autami elektrycznymi w Chinach jest wysokie, a chińskie części OE nie odstają jakością od tych z Zachodu.

Raport McKinsey “Jak z sukcesem zrealizować projekt pojazdu elektrycznego: wnioski z testów porównawczych dziesięciu chińskich modeli” wyraźnie pokazuje, że w Chinach rynek pojazdów elektrycznych mocno się rozwija. Dominują na nim marki lokalne, które swoim zasięgiem obejmują 85% rynku. Pozostałe 15% to marki zagraniczne.

 

W ramach badania zostało przeprowadzona ankieta wśród chińskich użytkowników pojazdów elektrycznych, którzy stwierdzili, że chińskie BEV-y nie odstępują jakością wykonania czy komfortem jazdy od swoich zachodnich rywali, za to są od nich zdecydowanie lepsze pod kątem cenowym.

 

Wśród czynników, które mają wpływać korzystnie na rozwój rynku pojazdów elektrycznych na terenie Chin wymieniane jest m.in. to, że aby szybko oferować szeroką gamę produktów i modeli BEV, większość chińskich producentów pojazdów elektrycznych produkuje te samochody, modyfikując istniejące platformy pojazdów spalinowych lub wykorzystując wielofunkcyjne platformy współdzielone.

 

Innym czynnikiem wpływającym korzystnie na rozwój elektromobilności w Chinach jest ich wieloletnie doświadczenie w zakresie produkcji maszyn elektrycznych, półprzewodników, elektroniki, a zwłaszcza akumulatorów, co umożliwia lokalnym firmom dostarczanie wszystkich elementów układu elektrycznego.

 

W raporcie na przykładzie 10 różnych pojazdów chińskich marek zostały przedstawione różne warianty napędu BEV i technologie w nich zastosowane.

 

Pełna treść raportu jest dostępna TUTAJ.

 

Źródło: PGM

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).