Elektromobilność rozwija się na Śląsku | MOTOFAKTOR

Elektromobilność rozwija się na Śląsku

Prezes URE wyznaczył w 7 miastach firmy energetyczne do bycia operatorami ogólnodostępnych stacji ładowania i dostawcami usług ładowania.

Łącznie operatorów ma już wyznaczonych 23 aglomeracje. Do grona 16 miast dołączyły teraz: Radom, Opole, Bytom, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Rybnik i Zabrze.

 

W kolejnych siedmiu miastach dostępne mają być usługi wyznaczonych przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki operatorów ogólnodostępnych stacji ładowania oraz dostawców usług ładowania. Do grona 16 miast, dołączyły Radom i Opole oraz 5 miast z województwa śląskiego: Bytom, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Rybnik i Zabrze. Prezes URE wyznaczył PGE Obrót do pełnienia funkcji operatora ogólnodostępnych stacji ładowania i dostawcy usług ładowania w Radomiu, natomiast Tauron Sprzedaż i Tauron Sprzedaż GZE do pełnienia tych funkcji w pozostałych miastach.

Miasta, w których zostali wyznaczeni przez Prezesa URE operatorzy ogólnodostępnych stacji ładowania oraz dostawcy usług ładowania (stan na 30 czerwca 2021).

Obecnie do URE najwięcej wniosków wpłynęło z województwa śląskiego. Do tej pory już osiem miast tego województwa otrzymało pozytywną decyzję, a jeszcze 2 wnioski są w trakcie rozpatrywania przez regulatora. Tym samym Śląsk może stać się jednym z bardziej rozwiniętych elektromobilnie regionów w Polsce pod względem rozbudowanej infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych i tankowania CNG/LNG. Ograniczenie emisji gazów cieplarnianych z transportu to również szansa na poprawienie czystości powietrza w regionie i dotrzymanie unijnych norm jego jakości.

Lista operatorów ogólnodostępnych stacji ładowania i dostawców usług ładowania wyznaczonych przez Prezesa URE (stan na dzień 30.06.2021 r.)

Źródło: ORPA.PL

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).