Elefant Rally Team i Steinhof przed Rajdem Barum 2023 | MOTOFAKTOR

Elefant Rally Team i Steinhof przed Rajdem Barum 2023

person Redakcja 16/08/2023

Dla Elefant Rally Team i firmy Steinhof sierpień oznacza start w Rajdzie Star Rally Historic w ramach kultowego Rajdu Barum. Czeski klasyk już w ten weekend.

 

Rajdy samochodowe od dekad są bardzo dobrym miejscem do testowania i prezentowania możliwości podzespołów. Opony, zawieszenie, a także układ hamulcowy poddawane są ekstremalnym przeciążeniom, które rzadko spotyka się podczas standardowej eksploatacji pojazdu. Ilość zdarzeń oraz warunków pogodowych w ciągu jednego startu jest bardzo trudna do zasymulowania w warunkach laboratoryjnych. Dlatego promocja klocków hamulcowych Steinhof przy pomocy motorsportu to jeden z najlepszych sposobów na zaprezentowanie ich możliwości.

Techniczne odcinki specjalne - znak rozpoznawczy Rajdu Barum

Trasa historycznego rajdu Star Rally Historic, w którym startuje Elefant Rally Team łączy się Rajdem Barum. Klasyczne samochody rajdowe przejadą po tych samych technicznych odcinkach specjalnych, co Rajdowe Mistrzostwa Europy. Połączenie tych dwóch wydarzeń w jeden rajdowy spektakl, jest bardzo dużym wyzwaniem dla załóg i sprzętu.

 

Organizatorzy przygotowali osiemnaście odcinków specjalnych o łącznej długości blisko 200 km. Jak zawsze na kierowców czekają szybkie sekcje przez las, techniczne partie w malowniczych miasteczkach i zmienne warunki pogodowe. Oczywiście musi pojawić się także jedna z największych atrakcji rajdu – miejska próba zorganizowana w ścisłym centrum Zlina. Przy trasie każdego roku gromadzą się tysiące kibiców. Te wszystkie okoliczności sprawiają, że jest to jeden z najtrudniejszych testów dla klocków hamulcowych Steinhof w całym sezonie!

Wyjątkowa atmosfera i okazja do promocji!

Motorsport poza bardzo dobrymi warunkami do testów wytrzymałościowych, jest także atrakcyjną formą promocji dla firm. Szczególnie u naszych południowych sąsiadów rajdy samochodowe cieszą się dużym zainteresowaniem. Załogi ścigają się dla kibiców, którzy tworzą wyjątkową atmosferę podczas każdego Rajdu Barum.

 

Organizator tworzy wiele okazji do interakcji z kibicami od ceremonii startu w centrum miasta po czas na rozdania autografów i upominków od partnerów. To właśnie dla takich chwil w jednym miejscu spotykają się załogi rajdowe z całej Europy, a także rajdowi kibice.

 

Cieszę się, że także w tym roku jesteśmy zgłoszeni do Star Rally Historic. Tegoroczna edycja będzie dla mnie wyjątkowa, ponieważ do Czech przyjedzie więcej załóg z Polski. Wierzę, że wspólnie stworzymy dobre widowisko, które zostanie w pamięci kibiców na długo. Poza tym moim pilotem jest Tomasz Harczuk. Jedzie w zastępstwie mojego etatowego czeskiego pilota Radka Maruny, który z przyczyn zawodowych musiał zrezygnować ze startu ze mną.Zmiana na prawym fotelu będzie wymagała drobnego dostosowania się, jednak Tomasz jest profesjonalistą, dlatego współpraca powinna iść gładko. Jak zawsze chcemy połączyć ze sobą jazdę dla kibiców i walkę o możliwie najlepszy wynik. Zapraszamy do obserwowania relacji z rajdu w mediach społecznościowych w tym na profilu naszego głównego partnera – Steinhof – mówi Zbyszek Kotarba z Elefant Rally Team.

 

Źródło: Steinhof

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).