Ekoenergetyka ze światową premierą w Oslo | MOTOFAKTOR

Ekoenergetyka ze światową premierą w Oslo

Ekoenergetyka zapowiedziała światową premierę swojego nowego systemu ładowania, która ma nastąpić 4 kwietnia podczas Nordic EV Summit w Oslo.

Podczas Nordic EV Summit liderzy branży, decydenci i innowatorzy mają okazję do wymiany pomysłów, dzielenia się spostrzeżeniami i wpływania na przyszłość elektromobilności. Uczestniczyć w tym wydarzeniu będzie także polska Ekoenergetyka.

Chociaż Norwegia jest stosunkowo niewielkim rynkiem, to stała się pionierem w dziedzinie elektromobilności. W samym 2023 r. 83% sprzedaży wszystkich pojazdów w Norwegii stanowiły pojazdy elektryczne na baterie (BEV), a do stycznia 2024 r. liczba ta wzrosła do aż 92,1%.

W związku z tym Ekoenergetyka chce zaprezentować swoją najnowszą innowację – przełomową stację ładowania zaprojektowaną dla potrzeb rozwijającego się norweskiego rynku pojazdów elektrycznych. Światowa premiera jest zapowiedziana podczas Nordic EV Summit, odbywającego się w Oslo.

Bartosz Kubik, CEO i współzałożyciel Ekoenergetyka-Polska
Bartosz Kubik, CEO i współzałożyciel Ekoenergetyka-Polska, Fot. Ekoenergetyka Polska

„To nowa era w rozwoju sieci szybkiego ładowania, dzięki najnowocześniejszej technologii i niezawodności” – powiedział Bartosz Kubik, współzałożyciel i Prezes Ekoenergetyka-Polska S.A. – „Jest to owoc pracy inżynierów i tysięcy rozmów z naszymi odbiorcami, które pozwoliły nam lepiej zrozumieć, jakie korzyści są dla nich istotne, aby efektywniej rozwijać biznes w dziedzinie infrastruktury ładowania.”

Norwegia przygotowuje grunt pod bardziej ekologiczną i zrównoważoną przyszłość, a Ekoenergetyka ma nadzieję, że jej innowacyjne rozwiązanie przyczyni się do dalszego przyspieszenia przejścia na elektromobilność w Europie i na świecie.

Założona w 2009 roku Ekoenergetyka wyrosła z akademickiego projektu badawczego, a obecnie zatrudnia ponad 1000 osób.

 

Źródło: Ekoenergetyka

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).