Ekoenergetyka podpisała umowę z Nobiną | MOTOFAKTOR

Ekoenergetyka podpisała umowę z Nobiną

Ekoenergetyka dostarczy do 140 ładowarek do autobusów elektrycznych firmie Nobina, największemu skandynawskiemu operatorowi transportu publicznego.

Ekoenergetyka ma zainstalować w tym roku ładowarki Axon Easy 120 kW i 180 kW w czterech zajezdniach autobusowych w Sztokholmie, uruchamiając je do stycznia 2025 roku. Nobina posiada największą bezemisyjną flotę autobusową w całej Skandynawii i zatrudnia 13 000 osób w czterech krajach, podczas gdy Ekoenergetyka dostarcza 20% europejskich stacji ładowania dla autobusów miejskich.

Kontrakt jest częścią szerszej ekspansji Ekoenergetyki w regionie skandynawskim.

Bartosz Kubik, CEO i współzałożyciel Ekoenergetyka-Polska
Bartosz Kubik, CEO i współzałożyciel Ekoenergetyka-Polska, Fot. Ekoenergetyka Polska

“Ten kontrakt to ważny wotum zaufania dla Ekoenergetyki, od głównego gracza na wymagającym rynku” – powiedział Bartosz Kubik, CEO i współzałożyciel Ekoenergetyki – „Nasza współpraca z firmą Nobina ma świetny początek i jesteśmy dumni, że możemy z nią współpracować, budując przyszłość zrównoważonego transportu w Sztokholmie i całym regionie skandynawskim”.

Nobina, która każdego dnia zapewnia zrównoważony transport dla 1 miliona osób, jest zaangażowana w zwiększanie mobilności w miastach przy jednoczesnym minimalizowaniu wpływu na środowisko. Stacje ładowania Axon Easy firmy Ekoenergetyka mają być zlokalizowane w zajezdniach autobusowych w stolicy Szwecji.

“Jesteśmy zadowoleni ze wstępnych wyników naszej współpracy z Ekoenergetyką i cieszymy się na bliską współpracę z nimi” – powiedziała Lisa Sievert, dyrektor ds. elektryfikacji w firmie Nobina – „Nasi klienci wymagają wysokiej jakości, niezawodnego, ekologicznego transportu, a dzięki Ekoenergetyce znaleźliśmy partnera, który może nam pomóc w jego zapewnieniu”.

Ekspansja Ekoenergetyki jest wspierana przez Enterprise Investors, wiodący środkowoeuropejski fundusz private equity, który w ubiegłym roku objął znaczący pakiet mniejszościowy. Fundusz ogłosił plany zainwestowania ponad 45 milionów euro w projekty e-mobilności.

Ekoenergetyka świadczy całodobowe usługi zdalnego monitorowania i naprawy stacji ładowania z siedziby w Zielonej Górze, w zachodniej Polsce. Zaawansowane systemy firmy pozwalają na zdalne rozwiązywanie prawie 60% zgłaszanych problemów.

Założona w 2009 roku Ekoenergetyka wyrosła z akademickiego projektu badawczego Bartosza Kubika i współzałożyciela Macieja Wojeńskiego, a obecnie zatrudnia ponad 1000 osób.

Źródło: Ekoenergetyka Polska

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).