Ekoenergetyka ma nowego dystrybutora | MOTOFAKTOR

Ekoenergetyka ma nowego dystrybutora

Ekoenergetyka nawiązała współpracę z GodEnergi w celu dystrybucji i serwisowania swoich produktów, rozszerzając swój zasięg w regionie skandynawskim.

GodEnergi, która od ponad 14 lat zajmuje się infrastrukturą pojazdów elektrycznych w krajach skandynawskich, w szczególności w Danii, będzie dzierżawić, sprzedawać, instalować i serwisować ładowarki Ekoenergetyki. Firma zainstalowała już ponad 6000 stacji ładowania, w tym produkty Ekoenergetyki w miejskich zajezdniach autobusowych. W listopadzie technicy GodEnergi wzięli udział w szkoleniu w siedzibie producenta w Zielonej Górze w Ekoenergetyka Training Center, zdobywając niezbędną wiedzę na temat budowy ładowarek oraz ich instalacji, aktywacji i modyfikacji.

Fot. Ekoenergetyka

Ekoenergetyka tworzy silne partnerstwa dystrybucyjne w całej Europie, aby wesprzeć swoje wejście na rynek ładowarek do samochodów osobowych.

„Jesteśmy dumni, że GodEnergi jest częścią naszej sieci partnerów serwisowych. GodEnergi ma duże doświadczenie i wysokie kompetencje w zakresie infrastruktury ładowania. To świetna firma do realizacji projektu elektryfikacji transportu w regionie skandynawskim” – podsumował Krzysztof Sitko, Dyrektor Centrum Serwisowego Ekoenergetyka.

Ekoenergetyka stale rozwija swoją sieć dystrybucji na całym kontynencie, oferując najnowocześniejszą technologię ładowania w szerokiej gamie modeli i konfiguracji. W ubiegłym roku ogłosiła nawiązanie współpracy z dystrybutorami w krajach takich jak Niemcy i Wielka Brytania.

Jan Darville, założyciel i dyrektor generalny GodEnergi, Fot. GodEnergi
Jan Darville, założyciel i dyrektor generalny GodEnergi, Fot. GodEnergi

„Współpraca z Ekoenergetyką jest zgodna z naszymi ambicjami oferowania innowacyjnej, zrównoważonej infrastruktury ładowania w skandynawskim sektorze transportu elektrycznego” – powiedział założyciel i dyrektor generalny GodEnergi Jan Darville – „Dodanie Ekoenergetyki do naszego portfolio rozwiązań jest bardzo satysfakcjonujące. Czujemy duże wsparcie i prawdziwe partnerskie podejście, ponieważ otrzymujemy nie tylko produkt, ale także cenne know-how i bezproblemową dostawę produktu.”

Ekoenergetyka świadczy całodobowe usługi zdalnego monitorowania i naprawy stacji ładowania ze swojej bazy w Zielonej Górze. Zaawansowane systemy firmy pozwalają na zdalne reagowanie na prawie 60% zgłoszeń awarii.

Założona w 2009 roku Ekoenergetyka wyrosła z akademickiego projektu badawczego współzałożycieli Bartosza Kubika i Macieja Wojeńskiego. Firma zatrudnia obecnie ponad 1000 osób i dostarcza 20% europejskich stacji ładowania dla autobusów miejskich. Co więcej weszła w rynek pojazdów osobowych i ciężarowych, oferując niezawodne rozwiązania ładowania.

Ekspansja Ekoenergetyki jest wspierana przez Enterprise Investors, środkowoeuropejski fundusz private equity, który w ubiegłym roku objął znaczący pakiet mniejszościowy. Fundusz ogłosił plany zainwestowania ponad 45 milionów euro w projekty e-mobilności.

Źródło: Ekoenergetyka-Polska

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).