Dziś kolejny protest SKP w całej Polsce | MOTOFAKTOR

Dziś kolejny protest SKP w całej Polsce

person Redakcja 23/06/2023

Ponad 300 przedsiębiorców w całej Polsce ogłosiło, że weźmie udział w dzisiejszym proteście SKP związanym z brakiem waloryzacji od 19 lat opłat za badania techniczne.

 

Jak informuje PISKP, dziś w części stacji kontroli pojazdów badania techniczne nie będą wykonywane. Przedsiębiorcy i diagności będą informować kierowców dlaczego branża protestuje. Kierowcy otrzymają także ulotkę przygotwaną przez PHU Sunrise która przedstawia najważniejsze fakty dotyczące branży. Na zewnątrz wywieszone zostaną banery protestacyjne.

 

To nie będzie jednak ostatni krok branży, ponieważ do kontynuowania protestu w formie długofalowej od poniedziałku 26 czerwca br. zachęca Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji w Krośnie (SITK). Podkreśliło przy tym, aby przed przystąpieniem do długofalowego protestu uczestnicy zapoznali się z jego propozycją i opinią prawną.

 

W powyższym dokumencie m.in. odradza zamykanie SKP na czas strajku ze względu na obowiązujące przepisy prawne, które dają staroście prawo do skreślenia przedsiębiorcy z rejestru działalności regulowanej, jeżeli ten rażąco naruszył warunki wykonywania działalności gospodarczej w zakresie prowadzenia stacji kontroli pojazdów. Zamiast tego SITK zaleca zmianę godzin pracy SKP do czasu reakcji ze strony rządu. W przypadku jej braku godziny pracy mają ulec kolejnym zmianom, które Stowarzyszenie podzieliło łącznie na 3 etapy:

 

  • etap I: od poniedziałku do piątku od godz. 7:00 do 15:00.;
  • etap II: w poniedziałek, środę, czwartek i piątek w godz. od 7:00 do 17:00. – 40 godzin (4 dni w tygodniu),
  • etap III: w poniedziałek, środę i piątek od 7:00 do 19:00 – 36 godzin (3 dni w tygodniu) + 8 godz. co drugą sobotę.

 

Pełna treść propozycji długofalowego protestu i opinii prawnej SITK Krosno jest dostępna TUTAJ.

 

Źródło: PHU SUNRISE/SITK Krosno

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).