Dunlop wzbogaca ofertę o nową oponę Geomax | MOTOFAKTOR

Dunlop wzbogaca ofertę o nową oponę Geomax

person Redakcja 7/09/2023

Dunlop rozszerzył swoją linię opon motocyklowych o model Geomax EN91 EX na tył. Jest on przystosowany do używania w motocyklach enduro.

 

Nową super miękką oponę Dunlop Geomax EN91 EX na tył opracowano, aby zapewniała bezprecedensowy poziom osiągów, oferując zwiększoną przyczepność, szczególnie na najtrudniejszych i najbardziej śliskich terenach, a także dobrą trakcję w szerokim spektrum nawierzchni. Została ona zaprojektowana do użytku w wyścigach, w których przepisy nie wymagają opon zgodnych z regulacjami FIM lub opon drogowych. Nowy produkt Dunlop jest przeznaczony zarówno dla profesjonalnych motocyklistów enduro ścigających się w najbardziej ekstremalnych zawodach, jak i weekendowych entuzjastów poszukujących lepszych osiągów podczas jazdy terenowej.

 

Opona Dunlop Geomax EN91 EX
Opona Dunlop Geomax EN91 EX, Fot. Dunlop

Opona Dunlop Geomax EN91 EX na tył jest dostępna w rozmiarze 140/80-18 i może być łączona z dowolną oponą Geomax na przód w rozmiarach 80/100-21 lub 90/90-21, w zależności od preferencji motocyklisty i warunków terenowych. Nowa opona plasuje się pomiędzy zorientowanym na piasek i błoto modelem Geomax MX14, a przygotowaną na średnio twardą nawierzchnię oponą Geomax MX53.

 

Geomax EN91 EX to wszechstronna mieszanka do trialu, bazująca na sprawdzonych rozwiązaniach ze zwycięskiej opony Geomax EN91. W jej bieżniku zastosowano wyższe klocki, co pomaga uzyskać przyczepność w luźnym terenie, a dzięki zmodyfikowanym właściwościom osnowy konstrukcja zwiększa absorpcję. Razem zapewnia to lepsze sprzężenie zwrotne i kontrolę nad motocyklem. W przeciwieństwie do standardowej opony EN91, osnowa charakteryzuje się większą sztywnością, ułatwiając lepszą penetrację powierzchni w celu zwiększenia przyczepności.

 

Wprowadzając na rynek model Geomax EN91 EX na tył, Dunlop wynosi technologię opon enduro na wyższy poziom. Opona ta została zaprojektowana specjalnie dla wysoko wykwalifikowanych zawodników enduro, którym oferuje niezrównaną przyczepność i trakcję na najtrudniejszych terenach. Dzięki temu mogą oni uzyskać najwyższy poziom osiągów w najbardziej wymagających rywalizacjach – wyjaśnił Luca Davide Andreoni, Motorcycle Marketing Manager Dunlop w Europie.

Fot. Dunlop

Aby uzyskać optymalne osiągi zaleca się stosowanie opon Geomax EN91 EX w połączeniu z wkładem piankowym Dunlop Enduro.

 

Źródło: Dunlop

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).