Dunlop przedłużył umowy z 2 seriami motocyklowymi | MOTOFAKTOR

Dunlop przedłużył umowy z 2 seriami motocyklowymi

Na mocy nowych umów Dunlop do roku 2023 będzie wyłącznym dostawcą opon dla klas Moto2 i Moto3 w seriach MotoGP i FIM CEV Repsol.

MotoGP

Firma Dunlop przedłużyła o trzy lata kontrakt z Dorna Sports, w ramach którego Mistrzostwa Świata FIM Moto2 i Moto3 będą nadal rozgrywane na oponach brytyjskiej marki, co najmniej do końca sezonu 2023. To kontynuacja długoletniej tradycji Dunlopa, który jest partnerem MotoGP od momentu rozpoczęcia Mistrzostw Świata w 1949 roku.

 

Jako najbardziej utytułowana firma oponiarska w historii kategorii 250cc i 125cc i zarazem zdobywca 17 tytułów w kategorii 250cc, Dunlop został wyłącznym dostawcą opon dla Moto2 i Moto3, gdy te nowoutworzone kategorie zastąpiły dotychczasowe klasy 250cc i 125cc. Od tego czasu brytyjska marka dostarcza opony wszystkim motocyklom ścigającym się w klasach średnich i lekkich w każdym sezonie.

 

Firma Dunlop będzie nadal dostarczać opony zarówno do Moto2, jak i Moto3 przez co najmniej kolejne trzy lata. W wyścigach tych klas czas okrążenia uległ znaczącej poprawie dzięki rozwojowi opon i dostosowaniu ich do innowacji technicznych. Ogumienie to wykorzystywane jest we wszystkich zakątkach świata w ramach intensywnego programu wyścigów, które odbywają się na najbardziej ekscytujących torach na świecie.

 

Opony wyścigowe używane przez zawodników Moto2 i Moto3 są mocno związane z oponami Dunlopa do codziennej jazdy, które motocykliści na całym świecie mogą dopasować do swoich własnych maszyn. Wszystkie produkty Dunlopa są opracowywane i produkowane przez ten sam zespół, co opony wyścigowe do Moto2 i Moto3. Przykładami tego są wyścigowe konstrukcje KR i D213 GP PRO, jak również opony do jazdy po torze, takie jak GP Racer D212, oraz bardziej zorientowane na szosę konstrukcje hypersportowe, jak na przykład SportSmart Mk3 i TT.

Dunlop wspiera również przyszłe gwiazdy, dostarczając opony na mistrzostwa, takie jak Red Bull MotoGP Rookies Cup, Idemitsu Asia Talent Cup, Honda British Talent Cup i Northern Talent Cup, a wszystko to w ramach inicjatywy Road to MotoGP.

Jesteśmy podekscytowani rozszerzeniem naszej współpracy z Dorna Sports, kontynuując rolę wyłącznego dostawcy opon na Mistrzostwa Świata Moto2™ i Moto3™ przez co najmniej kolejne trzy lata. Obie serie są integralną częścią działalności Dunlop Motorsport i umożliwiają rozwój technologii dla naszej rozszerzającej się gamy opon drogowych i torowych. Dorna Sports ma doskonałą platformę do wyszukiwania i wspierania przyszłych gwiazd sportu, a my jesteśmy podekscytowani będąc częścią tych działań.

General Manager Motorcycle Europe w Goodyear - Ben Hoge

Z przyjemnością informujemy, że Dunlop pozostanie wyłącznym dostawcą opon dla klas Moto2 i Moto3, w ramach współpracy przedłużonej do 2023 roku. Marka ta jest fundamentem niewiarygodnego sukcesu klas Moto2 i Moto3 od początku ich istnienia, a wyniki mówią same za siebie, ponieważ w każdy weekend nadal oglądamy spektakularne wyścigi. Nie mogę się doczekać, aby w ciągu co najmniej trzech najbliższych lat stworzyć więcej wspólnych historii.

Managing Director Dorna Sports - Pau Serracanta

FIM CEV Repsol

Dunlop będzie też w dalszym ciągu wspierać Mistrzostwa Świata Juniorów FIM Moto3 oraz Mistrzostwa Europy Moto2 w ramach FIM CEV Repsol do 2023 roku.

 

Jako oficjalny dostawca opon dla Mistrzostw Świata Juniorów Moto3 oraz Mistrzostw Europy Moto2 w ramach FIM CEV Repsol, Dunlop będzie w dalszym ciągu wspierać oponami i wiedzą wszystkich zawodników i ich zespoły.

Brytyjska marka jest wyłącznym dostawcą opon dla Mistrzostw Świat Juniorów FIM Moto3 odkąd motocykle Moto3 zastąpiły maszyny 125cc w 2012 roku. W przypadku Mistrzostw Europy Moto2 partnerstwo trwa od 2015 roku, natomiast w Mistrzostwach Świata Moto2 sięga początków tej serii – rozpoczęło się w 2010 roku.

 

Dunlop ściśle współpracuje ze wszystkimi zespołami Moto2 i Moto3 w ramach Grand Prix i FIM CEV Repsol, co umożliwia zawodnikom i zespołom korzystanie ze wspólnej wiedzy i programu wsparcia rozwoju kariery na globalnej scenie.

Z przyjemnością rozszerzamy naszą współpracę z Dorna Sports i pozostajemy wyłącznym dostawcą opon na Mistrzostwa Świata Juniorów Moto3™ i Mistrzostwa Europy Moto2™ w ramach FIM CEV Repsol. Dorna Sports posiada doskonałą platformę, która umożliwia młodym zawodnikom awansowanie w szeregach aż do etapu światowego, a my jesteśmy dumni, że możemy ten proces wspierać, dzieląc się doświadczeniem z zawodnikami na padokach Grand Prix i FIM CEV Repsol. Liczymy na jeszcze więcej sukcesów w nadchodzących latach.

Motorsport Manager w Dunlop Motorcycle Europe - Wim van Achter

Jesteśmy bardzo dumni z możliwości kontynuowania współpracy z firmą Dunlop w FIM CEV Repsol i ich powrotu jako jedynego dostawcy opon na Mistrzostwa Świata Juniorów Moto3 i Mistrzostwa Europy Moto2 na kolejne trzy sezony. Razem osiągnęliśmy już niesamowity sukces i z niecierpliwością czekam na dalsze wspólne osiągnięcia w FIM CEV Repsol i Grand Prix, dzieląc się naszą wiedzą i doświadczeniem.

- Pau Serracanta

Źródło: Dunlop

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).