Dunlop Geomax MX34 w nowych motocyklach | MOTOFAKTOR

Dunlop Geomax MX34 w nowych motocyklach

Opona Geomax MX34 będzie montowana fabrycznie w motocyklach KTM 450 SX-F Factory Edition, GasGas MC 450F Factory Edition i Husqvarna FC 450 Rockstar Edition.

KTM 450 SX-F Factory Edition, GasGas MC 450F Factory Edition i Husqvarna FC 450 Rockstar Edition charakteryzują się identyczną konstrukcją podwozia oraz unikalnymi barwami zespołowymi, co motocykle używane przez fabryczne zespoły wyścigowe w wysoce mistrzostwach AMA Supercross, które rozpoczęły się na początku tego miesiąca.

Najważniejsze cechy opony Geomax MX34 podane przez Dunlopa to:

  • Stabilność na prostej: opona zapewnia stabilne prowadzenie podczas jazdy na prostych fragmentach toru, co jest kluczowe dla utrzymania kontroli nad motocyklem.
  • Lepsze osiągi w zakrętach: dzięki nowemu wzorowi tylnej opony, zawodnicy mogą pewnie przyspieszać i prowadzić motocykl w zakrętach na miękkich, błotnistych i pośrednich torach, co pozwala na uzyskiwanie lepszych czasów okrążeń.
  • Kontrola poślizgu przodu i tyłu: opona umożliwia precyzyjną kontrolę poślizgu zarówno przedniego, jak i tylnego koła, co jest kluczowe podczas rywalizacji na trudnych trasach Supercross.
  • Wyższa przyczepność i wydajność: technologia Progressive Cornering Block Technology (PCBT) zapewnia lepszy kontakt z podłożem, co przekłada się na optymalną przyczepność i wydajność, zwłaszcza w trakcie pokonywania zakrętów.

Opona Dunlop Geomax MX34 została znacznie ulepszona w porównaniu do poprzedniego modelu MX33.

„Wybór opony Geomax MX34 jako standardowego wyposażenia fabrycznego przez trzech czołowych producentów motocykli, KTM, Husqvarna i GasGas, to dla nas ogromne wyróżnienie. Dostarczamy oponę, która nie tylko zapewnia stabilność i pewność jazdy w różnorodnych warunkach, ale także najwyższy poziom osiągów na torze” – powiedział Miguel Morais, manager Dunlop Motorcycle ds. wyposażenia fabrycznego w regionie EMEA.

Większość zawodników rywalizujących w Mistrzostwach AMA Supercross 2024 wybrała gamę opon Geomax. Marka Dunlop ma nadzieję na kontynuację trwającej od 2010 roku passy zdobywania wszystkich tytułów AMA Supercross i Pro Motocross. Ważnym sprawdzianem dla opon Geomax MX34 będą również rozpoczynające się 10 marca w Argentynie Mistrzostwa Świata FIM w Motocrossie.

Źródło: Goodyear

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).