Drive Well Challenge – nowa akcja Greater Than i FIA | MOTOFAKTOR

Drive Well Challenge - nowa akcja Greater Than i FIA

Trwa Drive Well Challenge kolejna inicjatywa w ramach FIA SDC – programu zapoczątkowanego w ub. r. przez szwedzką firmę Greater Than oraz FIA.

 

 

FIA Smart Driving Challenge (FIA SDC) to inicjatywa szwedzkiej firmy Greater Than oraz Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA), promująca bezpieczną i ekologiczną jazdę. Ma ona na celu zachęcić kierowców do przyjęcia nowych, bardziej odpowiedzialnych nawyków podczas codziennych dojazdów. Najnowszym projektem, będącym częścią akcji, jest wyzwanie Drive Well Challenge z marką Garmin, które potrwa od 18 października 2022 do 17 stycznia 2023 i będzie obejmowało trzy etapy, każdy po cztery tygodnie. Do zwycięzców poszczególnych etapów trafią nagrody – nawigacje DriveSmart 66 ufundowane przez markę Garmin. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymają kod rabatowy o wartości 15%, który będzie można wykorzystać na zakup urządzeń samochodowych Garmin.

 

Z przyjemnością kontynuujemy współpracę z FIA SDC, aby w dalszym ciągu zwiększyć wiedzę kierowców w zakresie odpowiedzialnego poruszania się po drodze. FIA Smart Driving Challenge zapewnia nam niezwykłą możliwość uświadamiania kierowców oraz zachęcania ich do dbania o bezpieczeństwo jazdy – mówi Thiemo Weinschenk, Head of Product Management Consumer Automotive EMEA w firmie Garmin.

 

Biorąc udział w wyzwaniu, kierowcy będą mogli dowiedzieć się, jak zwiększyć bezpieczeństwo jazdy oraz ograniczyć ryzyko kolizji. Jednym z elementów inicjatywy jest przeanalizowanie indywidualnego stylu jazdy każdego kierowcy za pomocą technologii wykorzystującej sztuczną inteligencję, opracowanej przez Greater Than.

 

Dzięki analizom sztucznej inteligencji podczas jazdy, uczestnicy otrzymają wynik, który ustali ich pozycję w rankingu wyzwania. Im bezpieczniej poruszają się po drodze, tym wyższy wynik. Aplikacja FIA SDC zapewnić ma również informacje zwrotne dla kierowców, aby pomóc im poprawić swoją jazdę i awansować w rankingu.

 

W wyzwaniu Drive Well Challenge z marką Garmin może wziąć udział każdy – wystarczy pobrać aplikację FIA SDC na smartfona i połączyć ją z pojazdem przy użyciu Bluetooth.

 

Po dołączeniu do wyzwania Drive Well Challenge z marką Garmin, uczestnicy zostaną zapytani, czy chcą udostępnić swoje dane zdrowotne z urządzenia Garmin, które zostaną przeanalizowane przez Greater Than w połączeniu z danymi dotyczącymi jazdy. Użytkownicy smartwatchy Garmin będą mogli zsynchronizować aplikację z kontem Garmin Connect, a firma Greater Than wykorzysta dane zbiorczo w ramach szczegółowego badania dotyczącego związku między zdrowiem kierowcy a bezpieczeństwem jazdy.

 

Cieszymy się, że marka Garmin bierze udział w wyzwaniu i pomaga zwracać uwagę na bezpieczną jazdę samochodem. W wyniku naszej współpracy zyskujemy niepowtarzalną możliwość odkrycia nowych czynników zwiększających ryzyko wystąpienia wypadku drogowego. W naszej analizie połączymy dane dotyczące jazdy z informacjami o stanie zdrowia uczestników. Dzięki temu będziemy mogli lepiej zrozumieć, w jaki sposób czynniki takie jak zmęczenie, stres i choroby wpływają na bezpieczeństwo jazdy i prawdopodobieństwo wystąpienia ryzykownego zdarzenia na drodze – mówi Anders Lindelöf, CTO i współzałożyciel firmy Greater Than.

 

Więcej szczegółów o akcji można znaleźć TUTAJ.

 

Źródło: Garmin

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).