DRiV zautomatyzował centrum dystrybucji części zamiennych | MOTOFAKTOR

DRiV zautomatyzował centrum dystrybucji części zamiennych

DRiV oficjalnie zainaugurował w pełni zautomatyzowany system transportu i pakowania w swoim europejskim centrum dystrybucji w Willebroek w Belgii.

 

Dzięki zainwestowaniu 12 mln USD w automatyzację swojego centrum dystrybucyjnego DRiV może kompletować teraz 60% linii zamówień z 7-krotnie większą szybkością niż w przypadku operacji ręcznych. Posiada dwa korytarze z potrójnie głębokim składowaniem, zawierające 55 000 miejsc składowania, 54 wahadłowce i 4 windy zdolne obsłużyć 1170 linii podwójnego cyklu na godzinę, zarówno w ruchu przychodzącym, jak i wychodzącym. Dokładność kompletacji jest zwiększona dzięki stanowiskom pick to light, a także automatycznej kontroli wagi i liniom odrzucania.

 

Czas cyklu dostawy do wysyłki jest skrócony o połowę dzięki w pełni zautomatyzowanym pasom pakowania dla najczęściej używanych typów pudełek. Te linie automatycznie wstawiają dokumenty, chronią zawartość, przycinają pudełko na wysokość, zamykają je i naklejają etykiety.

 

Inwestycja w zaawansowaną automatyzację odzwierciedla rozwój DRiV i nasze nieustanne zaangażowanie w dostarczanie usług na poziomie wieloletniego lidera w branży — powiedziała Audrey Harling, wiceprezes grupy i dyrektor generalny DRiV EMEA – To jeszcze bardziej zwiększa naszą zdolność do wspierania rozwiązania e-commerce i zapewnia dodatkowe możliwości rozwoju biznesu naszym klientom, którzy są aktywni w przestrzeni handlu detalicznego i e-sprzedaży. Ponieważ zamówienia e-commerce zazwyczaj obejmują kilka jednostek na linię kompletacji, automatyzacja sprawia, że jest to możliwe do obsługi po przystępnych kosztach.

 

Centrum dystrybucji znajduje się w Belgii, aby wspierać biznes klientów dzięki ulepszonym opcjom usług, zwiększonym zapasom, większej dostępności części i szybszym dostawom. Bliskość portów w Antwerpii i Rotterdamie, międzynarodowego lotniska w Brukseli oraz głównych autostrad prowadzących do Niemiec, Francji i Holandii sprawia, że jest to naturalny środek ciężkości dla dostaw do Europy Zachodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

 

Matt Roney, wiceprezes wykonawczy Tenneco i prezes DRiV, dodał:

 

Dzisiejsze wydarzenie jest ważnym kamieniem milowym w naszej europejskiej strategii wzrostu. Jako wiodący dostawca światowych producentów pojazdów i posiadacz licznych patentów, Tenneco dostarcza doskonale dopasowane części zamienne oraz rozwiązania naprawcze do wszystkich głównych modeli pojazdów.

 

Dodanie tego ultranowoczesnego systemu w Belgii sprawia, że nasze produkty są dostępne łatwiej i szybciej niż wcześniej, a także dodatkowo ulepsza to nasze najnowocześniejsze wsparcie na rynku wtórnym dla naszych klientów osiągających wysokie wyniki.

 

Projekt automatyzacji został ukończony w ciągu 18 miesięcy od inżynierii, poprzez instalację, aż do uruchomienia. Zamawianie, przechowywanie i pobieranie OSR Shuttle Evo zostało dostarczone i zainstalowane przez KNAPP Industry Solutions.

 

Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć DRiV w tym ważnym projekcie — powiedział Wolfgang Skrabitz, dyrektor zarządzający KNAPP – Instalacja wahadłowego i zautomatyzowanego systemu pakowania w bieżącej operacji wymaga starannego planowania, wdrażania i monitorowania. Nasze zespoły bezproblemowo współpracowały, aby ta instalacja zakończyła się sukcesem i jestem niezwykle dumny z wyniku naszej współpracy.

 

Źródło: Tenneco

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).