DobryMechanik.pl: Kierowcy umawiają się internetowo na wymianę opon | MOTOFAKTOR

DobryMechanik.pl: Kierowcy umawiają się internetowo na wymianę opon

person Redakcja 24/11/2022

Według danych portalu DobryMechanik.pl rośnie liczba kierowców, którzy umawiają się na wymianę opon przez internet.

 

Kierowcy szukają mechanika online

Według ekspertów optymalny moment na zmianę opon na zimowe to czas, gdy temperatura spada do ok. 7 stopni celsjusza. Z danych DobryMechanik.pl wynika, że kierowcy w przeważającej większości czekają dłużej i pierwsza fala klientów, a zarazem bardzo intensywny szczyt sezonu ma miejsce, gdy temperatura spada blisko 0 lub zaczyna padać pierwszy śnieg. W porównaniu z zeszłym rokiem dane z raportu Google Trends jasno pokazują duży wzrost liczby wyszukiwań terminu na wymianę opon w Internecie. Oznacza to, że kierowcy coraz bardziej cenią swój czas i komfort.

źródło: Raport Google Trends

Opony zmienisz w 3-4 dni nawet w szczycie sezonu

Coraz więcej warsztatów udostępnia swoje kalendarze na wymianę opon online, idąc w ślady lekarzy czy fryzjerów. W tym sezonie możliwość umówienia się na konkretny termin bez dzwonienia daje już prawie 500 warsztatów na portalu DobryMechanik.pl. Wulkanizatorzy coraz bardziej przekonują się do takiej formy kontaktu z klientem, bo ogranicza ona nie tylko liczbę telefonów w trakcie sezonu, ale pozwala też lepiej zaplanować pracę.

 

Obecnie na wymianę opon przez portal można umówić się średnio na 3-4 dni do przodu w zależności od miasta. Poza szczytem sezonu warsztaty również aktualizują terminy na żywo i wizytę można zarezerwować nawet tego samego dnia.

 

Sezon jeszcze chwilę potrwa, ale już teraz wiemy, że rekordowa liczba kierowców skorzystała z naszego rozwiązania. 10 razy więcej osób umówiło się na wymianę opon przez Internet na naszym portalu w porównaniu z zeszłym rokiem. Dzięki rezerwacji terminu kierowcy online nie muszą stać w kolejkach, czekać pod zakładem wulkanizacyjnym kilka godzin przed otwarciem, czy rozpaczliwie szukać terminu na drugim końcu miasta. Umawiają się wygodnie online i mają problem z głowy – powiedział Filip Goździewicz, członek zarządu DobryMechanik.pl.

 

Źródło: DobryMechanik.pl

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).