#DobryKierowca na Stadionie Narodowym w Warszawie | MOTOFAKTOR

#DobryKierowca na Stadionie Narodowym w Warszawie

W niedzielę na Stadionie Narodowym w Warszawie miał miejsce event edukacyjny #DobryKierowca zorganizowany przez PKN Orlen KPRM i Policję.

Bezpieczeństwo na drogach. Poznaj nowe przepisy – to hasło wydarzenia zorganizowanego w niedzielę na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie przez PKN Orlen we współpracy z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Uczestnicy akcji mogli pogłębić swoją wiedzę o zasadach bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym szczególnie o nowych przepisach – jeździe na suwak i korytarzu życia.

 

W wydarzeniu wziął udział premier Mateusz Morawiecki, który zapowiedział kolejne zmiany w przepisach, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Musimy wprowadzić nowe reguły, procedury i zasady, które zdecydowanie ograniczą śmiertelność na drogach i zwiększą możliwość jazdy bezpiecznej. W bardzo krótkim czasie wprowadzamy trzy dodatkowe ograniczenia; po pierwsze jest to pierwszeństwo pieszego przed wejściem na pasy. Po drugie jest to ograniczenie do 50 km/h jazdy pojazdów w terenie zabudowanym przez całą dobę. Również wdrażamy zasadę, że w sytuacji przekroczenia prędkości powyżej 50 km/h poza terenem zabudowanym będzie można odebrać prawo jazdy.

- Mateusz Morawiecki

 

Te zapowiedzi pozytywnie ocenili kierowcy rajdowi.

Na drogach najbardziej niebezpieczna jest prędkość. Jako zawodnicy ćwiczymy, żeby jeździć szybko, ale na zwykłych drogach, zwykłym samochodem jeździmy naprawdę dużo wolniej. Często wyprzedzają mnie samochody i zastanawiam się, jak ci kierowcy mogą tak szybko jechać, skoro nie widzą dobrze drogi. Dlatego projekty promujące bezpieczeństwo na drogach są potrzebne.

członek zespołu Orlen Team, wielokrotny mistrz Polski w driftingu i mistrz świata w rajdach terenowych - Kuba Przygoński

Bardzo się cieszę, że mogę brać udział w tego typu akcjach. Dzisiaj jesteśmy ponad granicami zespołów, bo bezpieczeństwo, życie jest najważniejsze. Ścigam się w rajdach zawodowych, ale tam, uwierzcie mi, wszystko zaczyna się od bezpieczeństwa, i tak powinno być też w ruchu codziennym. Coraz więcej czasu spędzamy w samochodach, mamy się w nich dobrze czuć, mamy się dobrze czuć w ruchu, w symbiozie z innymi kierowcami. Szanujmy się nawzajem, zdejmujmy przysłowiową nogę z gazu i nie wstydźmy się powiedzenia „dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

kierowca LOTOS Rally Team, trzykrotny rajdowy mistrz Europy - Kajetan Kajetanowicz

 

Patrycja Klarecka, członek Zarządu PKN ORLEN przypomniała, że bezpieczeństwo na drogach jest w spółce jednym z filarów społecznej odpowiedzialności.

PKN Orlen od wielu lat wspiera inicjatywy związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Jednym z naszych sztandarowych działań jest akcja edukacyjna #DobryKierowca. W kolejnej odsłonie tej akcji będziemy się koncentrować na pokazywaniu niebezpieczeństw związanych z ruchem drogowym oraz tym, w jaki sposób dobry kierowca powinien się na drodze zachowywać.

- Patrycja Klarecka

 

Przez cały dzień uczestnicy akcji edukacyjnej mogli spotkać się z Adamem Tomiczkiem, Maciejem Giemzą, Kacprem Wróblewskim, Kubą Przygońskim i Kamilem Wiśniewskim. Zawodnicy ORLEN Team w specjalnej strefie prezentowali, jak panują nad kierownicą. Była także możliwość wygrania przejazdu z jednym z kierowców rajdowych.

 

W strefie Orlen prezentowany był ponadto symulator bolidu F1 i symulator ruchomy 5D VR. Na najmłodszych czekały natomiast kolorowanki motoryzacyjno-drogowe, quizy, zagadki i konkursy o bezpieczeństwie na drogach, a także dekorowanie ciasteczek. W Stop Cafe można było się rozgrzać przy ciepłej czekoladzie i słodkim poczęstunku.

 

Swoje stoiska podczas wydarzenia miała także policja, straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego, Inspekcja Transportu Drogowego oraz Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Niedzielny pokaz był okazją, by bezkarnie zajrzeć do radiowozu, zobaczyć, jak wygląda w środku karetka czy wspiąć się po drabinie speleologicznej. Pod okiem ekspertów można było przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy.

 

Źródło: PAP

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).