DMP w Słomczynie: Bartosz Ostałowski w TOP 8 | MOTOFAKTOR

DMP w Słomczynie: Bartosz Ostałowski w TOP 8

person Adrian Januszkiewicz 12/08/2020

Bartosz Ostałowski w swoim nowym 1000-konnym BMW ostatecznie uplasował się w najlepszej ósemce zawodów DMP na Autodromie Słomczyn.

Po inauguracji na Bemowie, która zakończyła się zwycięstwem Ostałowskiego, rywalizacja w DMP przeniosła się do Słomczyna koło Grójca. Ogromny upał towarzyszył zawodnikom przez cały weekend (8-9 sierpnia), a emocje dodatkowo podgrzewały atmosferę. Pomimo, że Bartosz bardzo dobrze zna tor w Słomczynie, te zawody były dla niego zupełnie nowym doświadczeniem, ponieważ po raz pierwszy wystąpił w swoim BMW E92.

Sobota rozpoczęła się od sesji treningowej, która dała kierowcom możliwość zapoznania się z trasą. Prawdziwa rywalizacja rozpoczęła się po południu podczas kwalifikacji. Przejazdy kwalifikacyjne Bartosza zostały ocenione przez sędziów na łączną notę 66,8 pkt, co uplasowało go na 6. miejscu w kwalifikacjach, dzięki czemu automatycznie awansował do TOP 8.

 

Przeciwnikiem Ostałowskiego podczas rywalizacji w TOP 8 był Marcin Stasiak w Nissanie S14 o mocy 800 koni mechanicznych. Pierwszy przejazd był bardzo widowiskowy, natomiast po zamianie miejsc, gdy Bartosz był liderem, nie ustrzegł się błędu i odprostował. W rezultacie to Stasiak awansował do najlepszej czwórki.

To była runda, przed którą mieliśmy bardzo mieszane emocje. Pierwszy raz wystartowałem w nowym samochodzie, co stanowiło dla mnie duże wyzwanie. Zdawałem sobie sprawę, że 2-3 starty będzie trzeba poświęcić na zgranie się z samochodem. Ma on ogromny potencjał i muszę nauczyć się go wykorzystywać podczas przejazdów. Jednak wynik jest optymalny – otrzymałem punkty do klasyfikacji generalnej DMP. Zebrane doświadczenie na pewno zaowocuje na następnych zawodach w Kielcach. Bartosz Ostałowski

 

Kolejny występ Bartosza już 21-22 sierpnia podczas 3. Rundy Driftingowych Mistrzostw Polski na Torze Kielce.

 

Źródło: Inter Cars

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).