Dlaczego narzędzia diagnostyczne stają się niezbędne? | MOTOFAKTOR

Dlaczego narzędzia diagnostyczne stają się niezbędne?

person Redakcja 24/04/2023

Nowoczesne pojazdy sprawiają, że narzędzia diagnostyczne stają się coraz bardziej niezastąpione. Dowiedz się, jak możesz udoskonalić swoje umiejętności diagnostyczne.

 

Dobra znajomość narzędzi diagnostycznych należy obecnie do podstawowych kompetencji z zakresu mechaniki pojazdowej. W poniższym tekście eksperci Delphi Technologies wyjaśnią czym są narzędzia diagnostyczne i w jaki sposób działają. Po pierwsze, zacznijmy od ośmiu ważnych wskazówek dotyczących pracy z narzędziami diagnostycznymi i sposobów doskonalenia wiedzy.

 

Zmiany witaj z entuzjazmem

 

Delphi Technologies strzałki zmianPojazdy hybrydowe (HEV) oraz elektryczne (EV), zaawansowane systemy wspomagania kierowcy (ADAS) oraz zaawansowana diagnostyka komputerowa weszły już do powszechnego użytku. Jako mechanik z ich pomocą szybciej osiągniesz rezultaty.

 

Pamiętaj o ograniczeniach oprogramowania diagnostycznego

 

Delphi Technologies -  ikona oprogramowania diagnostycznegoOprogramowania te zazwyczaj dają nam tylko połowiczny obraz sytuacji. Rozwiązanie problemu zależy od Twoich umiejętności.

 

Wliczaj ich wykorzystanie w cenę

 

Delphi Technologies - ikona karty płatniczejDzięki narzędziom diagnostycznym klient może otrzymać szybciej naprawiony samochód, i tym samym zaoszczędzić pieniądze, ale Twój warsztat musi ponieść znaczne wydatki związane z zakupem narzędzi oraz oprogramowania. Dlatego powinno się wliczać ich wykorzystanie w cenę w sposób uczciwy i przejrzysty.

 

Korzystaj z narzędzi diagnostycznych dla rynku obsługi pojazdów

 

Delphi Techlologies - ikona czipaSą one w stanie bardzo dobrze zdiagnozować usterki.

 

 

 

Korzystaj z systemów OEM dostarczających parametry w czasie rzeczywistym

 

Delphi Technologies - ikona systemów OEMDla niektórych kodów usterek, jakie napotkasz, więcej informacji znajdziesz w systemie OEM. Dane techniczne dostarczane tam w czasie rzeczywistym często zawierają szczegółowe omówienie tych usterek i informacje o tym, jak je naprawić.

 

Zastanów się, jakie pojazdy są najczęściej naprawiane

 

Delphi Technologies - ikona auta z otwartą maskąOceń, jakie rodzaje pojazdów obsługujesz najczęściej, a następnie rozważ wyspecjalizowanie się w tych właśnie pojazdach. Ułatwi Ci to zakup systemów potrzebnych do ich obsługi.

 

Korzystaj z narzędzi OEM

 

Delphi Technologies - ikona laptopa z narzędziami OEMSą to najbardziej precyzyjne z dostępnych narzędzi. Pozwalają uniknąć ewentualnych problemów z bezpieczeństwem i aktualizacją oprogramowania. Nawet jeśli dodasz koszty ich użytkowania do wyceny naprawy, usługi świadczone przez Twój warsztat będą dalej konkurencyjne cenowo, a ich poziom równie wysoki co w ASO.

 

Zainwestuj w szkolenia

 

Delphi Technologies - ikona zębatki szkoleńUdział w szkoleniach z zakresu korzystania z narzędzi diagnostycznych – zarówno prowadzonych na żywo, jak i zdalnie – to kwestia niezbędna. Inwestycja przyniesie korzyści Twojemu warsztatowi i Tobie jako mechanikowi nieustannie poszerzającemu odpowiednie i cenione umiejętności. Delphi Technologies oferuje szereg kursów szkoleniowych z zakresu diagnostyki, dzięki którym szybko i wyczerpująco poznasz najnowszą wiedzę.

Do czego służą narzędzia do diagnostyki DS?

Narzędzia diagnostyczne mogą ujawnić problemy dotyczące wielu części w pojeździe, w tym nieprawidłowego działania silnika, skrzyni biegów, układu wydechowego, hamulców, wtryskiwacza paliwa, cewki zapłonowej i przepustnicy.

 

Wszystkie zgodne z normami narzędzia diagnostyczne dla rynku obsługi pojazdów są oparte na systemach zgodnych z OEM. Większość współczesnych pojazdów jest obecnie wyposażona w wiele rozwiązań technologicznych, które nie tylko zarządzają systemami napędowymi pojazdu, ale także są w stanie udzielać informacji zwrotnej o jego bieżącym stanie. Oprogramowanie uważa się obecnie za kluczowy element wszystkich pojazdów.

Najwyższej klasy narzędzia diagnostyczne Delphi Technologies

Złożoność systemów komputerowych w pojazdach będzie stale rosła. Mechanicy będą musieli nauczyć się sprawnej obsługi narzędzi diagnostycznych i sprzętu testowego, równie złożonych jak te systemy.

 

Delphi Technologies oferuje szeroką gamę sprzętu diagnostycznego i testowego na poziomie oryginalnego wyposażenia (OE) – narzędzi, które zapewniają szybszą i dokładniejszą obsługę oraz naprawę pojazdu. Na przykład, nasz kompatybilny z wieloma markami interfejs do komunikacji z pojazdem (tester diagnostyczny) obsługuje zarówno oprogramowanie do samochodów osobowych, jak i do pojazdów ciężarowych. Posiada on zintegrowany rejestrator oraz wbudowaną pamięć, która w czasie rzeczywistym rejestruje parametry podczas jazdy. Jest wyjątkowo wszechstronny – jeden interfejs daje możliwość obsługi całego szeregu pojazdów.

 

Powyższy materiał pochodzi ze strony Masters of Motion firmy Delphi Technologies. Program Masters of Motion skierowany jest do mechaników i właścicieli warsztatów. Chodzi o to, aby stanąć po ich stronie i pomóc im w dalszym rozwoju za pomocą właściwych produktów, doświadczenia i wsparcia. Jeśli jest coś, o czym warsztaty powinny wiedzieć, to znajdziesz to właśnie na tej stronie.

 

Artykuł sponsorowany przez Delphi Technologies

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).