Dlaczego narzędzia diagnostyczne stają się niezbędne? | MOTOFAKTOR

Dlaczego narzędzia diagnostyczne stają się niezbędne?

Nowoczesne pojazdy sprawiają, że narzędzia diagnostyczne stają się coraz bardziej niezastąpione. Dowiedz się, jak możesz udoskonalić swoje umiejętności diagnostyczne.

 

Dobra znajomość narzędzi diagnostycznych należy obecnie do podstawowych kompetencji z zakresu mechaniki pojazdowej. W poniższym tekście eksperci Delphi Technologies wyjaśnią czym są narzędzia diagnostyczne i w jaki sposób działają. Po pierwsze, zacznijmy od ośmiu ważnych wskazówek dotyczących pracy z narzędziami diagnostycznymi i sposobów doskonalenia wiedzy.

 

Zmiany witaj z entuzjazmem

 

Delphi Technologies strzałki zmianPojazdy hybrydowe (HEV) oraz elektryczne (EV), zaawansowane systemy wspomagania kierowcy (ADAS) oraz zaawansowana diagnostyka komputerowa weszły już do powszechnego użytku. Jako mechanik z ich pomocą szybciej osiągniesz rezultaty.

 

Pamiętaj o ograniczeniach oprogramowania diagnostycznego

 

Delphi Technologies -  ikona oprogramowania diagnostycznegoOprogramowania te zazwyczaj dają nam tylko połowiczny obraz sytuacji. Rozwiązanie problemu zależy od Twoich umiejętności.

 

Wliczaj ich wykorzystanie w cenę

 

Delphi Technologies - ikona karty płatniczejDzięki narzędziom diagnostycznym klient może otrzymać szybciej naprawiony samochód, i tym samym zaoszczędzić pieniądze, ale Twój warsztat musi ponieść znaczne wydatki związane z zakupem narzędzi oraz oprogramowania. Dlatego powinno się wliczać ich wykorzystanie w cenę w sposób uczciwy i przejrzysty.

 

Korzystaj z narzędzi diagnostycznych dla rynku obsługi pojazdów

 

Delphi Techlologies - ikona czipaSą one w stanie bardzo dobrze zdiagnozować usterki.

 

 

 

Korzystaj z systemów OEM dostarczających parametry w czasie rzeczywistym

 

Delphi Technologies - ikona systemów OEMDla niektórych kodów usterek, jakie napotkasz, więcej informacji znajdziesz w systemie OEM. Dane techniczne dostarczane tam w czasie rzeczywistym często zawierają szczegółowe omówienie tych usterek i informacje o tym, jak je naprawić.

 

Zastanów się, jakie pojazdy są najczęściej naprawiane

 

Delphi Technologies - ikona auta z otwartą maskąOceń, jakie rodzaje pojazdów obsługujesz najczęściej, a następnie rozważ wyspecjalizowanie się w tych właśnie pojazdach. Ułatwi Ci to zakup systemów potrzebnych do ich obsługi.

 

Korzystaj z narzędzi OEM

 

Delphi Technologies - ikona laptopa z narzędziami OEMSą to najbardziej precyzyjne z dostępnych narzędzi. Pozwalają uniknąć ewentualnych problemów z bezpieczeństwem i aktualizacją oprogramowania. Nawet jeśli dodasz koszty ich użytkowania do wyceny naprawy, usługi świadczone przez Twój warsztat będą dalej konkurencyjne cenowo, a ich poziom równie wysoki co w ASO.

 

Zainwestuj w szkolenia

 

Delphi Technologies - ikona zębatki szkoleńUdział w szkoleniach z zakresu korzystania z narzędzi diagnostycznych – zarówno prowadzonych na żywo, jak i zdalnie – to kwestia niezbędna. Inwestycja przyniesie korzyści Twojemu warsztatowi i Tobie jako mechanikowi nieustannie poszerzającemu odpowiednie i cenione umiejętności. Delphi Technologies oferuje szereg kursów szkoleniowych z zakresu diagnostyki, dzięki którym szybko i wyczerpująco poznasz najnowszą wiedzę.

Do czego służą narzędzia do diagnostyki DS?

Narzędzia diagnostyczne mogą ujawnić problemy dotyczące wielu części w pojeździe, w tym nieprawidłowego działania silnika, skrzyni biegów, układu wydechowego, hamulców, wtryskiwacza paliwa, cewki zapłonowej i przepustnicy.

 

Wszystkie zgodne z normami narzędzia diagnostyczne dla rynku obsługi pojazdów są oparte na systemach zgodnych z OEM. Większość współczesnych pojazdów jest obecnie wyposażona w wiele rozwiązań technologicznych, które nie tylko zarządzają systemami napędowymi pojazdu, ale także są w stanie udzielać informacji zwrotnej o jego bieżącym stanie. Oprogramowanie uważa się obecnie za kluczowy element wszystkich pojazdów.

Najwyższej klasy narzędzia diagnostyczne Delphi Technologies

Złożoność systemów komputerowych w pojazdach będzie stale rosła. Mechanicy będą musieli nauczyć się sprawnej obsługi narzędzi diagnostycznych i sprzętu testowego, równie złożonych jak te systemy.

 

Delphi Technologies oferuje szeroką gamę sprzętu diagnostycznego i testowego na poziomie oryginalnego wyposażenia (OE) – narzędzi, które zapewniają szybszą i dokładniejszą obsługę oraz naprawę pojazdu. Na przykład, nasz kompatybilny z wieloma markami interfejs do komunikacji z pojazdem (tester diagnostyczny) obsługuje zarówno oprogramowanie do samochodów osobowych, jak i do pojazdów ciężarowych. Posiada on zintegrowany rejestrator oraz wbudowaną pamięć, która w czasie rzeczywistym rejestruje parametry podczas jazdy. Jest wyjątkowo wszechstronny – jeden interfejs daje możliwość obsługi całego szeregu pojazdów.

 

Powyższy materiał pochodzi ze strony Masters of Motion firmy Delphi Technologies. Program Masters of Motion skierowany jest do mechaników i właścicieli warsztatów. Chodzi o to, aby stanąć po ich stronie i pomóc im w dalszym rozwoju za pomocą właściwych produktów, doświadczenia i wsparcia. Jeśli jest coś, o czym warsztaty powinny wiedzieć, to znajdziesz to właśnie na tej stronie.

 

Artykuł sponsorowany przez Delphi Technologies

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).