Dla bezpieczeństwa – układy zawieszenia i kierownicze SWAG | MOTOFAKTOR

Dla bezpieczeństwa - układy zawieszenia i kierownicze SWAG

person Redakcja 17/07/2013

Zawieszenie i układ kierowniczy samochodu to podzespoły, w których stosunkowo często występują rożnego rodzaju usterki.

Jednocześnie stan tych podzespołów ma bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego, dlatego ważne jest wczesne wykrywanie i usuwanie usterek w nich występujących przy użyciu części odpowiedniej jakości.

 

W zapotrzebowanie rynku związane z naprawami zawieszenia doskonale wpisuje się oferta firmy SWAG. Na etapie diagnozowania zawieszenia i układu kierowniczego można skorzystać z mobilnego testera SWAG GST. Pozwala on w prosty sposób wykryć wszelkie luzy występujące w tych podzespołach. Po ustaleniu, które części są uszkodzone musimy je wymienić na nowe. Należy podkreślić, że wymiana części na nowe, to jedyna dopuszczalna forma wykonywania napraw zawieszenia i układu kierowniczego. Obrót używanymi częściami mającymi wpływ na bezpieczeństwo jest prawnie zakazany, natomiast wszelkie amatorskie próby ich regeneracji są nieskuteczne, a w wielu przypadkach nawet niebezpieczne.

 

Poszukując elementów potrzebnych do naprawy możemy skorzystać z bardzo szerokiej oferty firmy SWAG. Spośród elementów układu kierowniczego obejmuje ona końcówki drążków, drążki wewnętrzne lub kompletne drążki kierownicze. Dla pojazdów dostawczych i starszych samochodów osobowych mogą to być też kompletne drążki poprzeczne. Oprócz wymienionych wyżej najpopularniejszych części w ofercie firmy SWAG znajdują się także osłony przekładni kierowniczej, przeguby wału kierownicy czy różnego rodzaju elementy montażowe. Szeroka jest też oferta elementów zawieszenia. Są to kompletne wahacze, przeguby kuliste wahaczy, tuleje metalowo-gumowe, łożyska górnego mocowania amortyzatora, odboje i osłony amortyzatorów, łączniki stabilizatora, elementy mocowania stabilizatora. W niektórych typach pojazdów występują też pewne, specyficzne tylko dla nich elementy zawieszenia (np. nietypowe części montażowe), które także znajdziemy w ofercie firmy SWAG. Wszystkie wymienione wyżej części wykonane są w jakości OEM. Stosowanie części o odpowiedniej jakości jest bardzo ważne, ponieważ jak wspomnieliśmy na początku wiele uszkodzeń powstaje w wyniku zastosowania do wcześniejszych napraw tanich zamienników. Także nierówne nawierzchnie naszych dróg są bezlitosne dla części o niskiej jakości.

 

Dokonując naprawy zawieszenia i układu kierowniczego powinniśmy robić to kompleksowo. Kompleksowa naprawa oznacza wymianę wszystkich uszkodzonych elementów, oraz tych które uszkodzeniu mogą ulec w najbliższym czasie (np. posiadających siatkę pęknięć osłon gumowych).

 

Przy kompleksowych naprawach przydatne mogą się okazać oferowane przez SWAG zestawy naprawcze. Dobrym przykładem może być tutaj zestaw naprawczy zawieszenia do samochodu VW Passat B5. Znajdują się w nim wszystkie występujące w zawieszeniu tego samochodu elementy – także potrzebne śruby mocujące. Obecność elementów złącznych jest istotna, ponieważ wiele z nich powinno być każdorazowo wymienianych, często ulegają też uszkodzeniu przy demontażu, a możemy mieć trudności z zakupem samych śrub o wytrzymałości i wymiarach założonych przez konstruktora.

 

Oferta SWAG obejmuje też piasty kół oraz nakrętki i śruby mocujące koła. Jest to ważny element, ponieważ często zdarza się, że do serwisów przyjeżdżają samochody z uszkodzonymi elementami mocującymi koło. Także te uszkodzone części powinny zostać wymienione na nowe. Niepewne mocowanie koła może bowiem doprowadzić do jego odpadnięcia w czasie jazdy, co zawsze stwarza ogromne zagrożenie w ruchu drogowym.

 

Przystępując do naprawy zawieszenia i układu kierowniczego musimy dobrać z katalogów odpowiednie części. Można tutaj skorzystać z oferowanych przez firmę SWAG katalogów drukowanych bądź elektronicznych. Wyszukiwać można wybierając określoną markę, model i typ samochodu. Można też zamienić oryginalny numer części OE na odpowiadający mu zamiennik SWAG. Na stronie internetowej dostępny jest także najnowszy katalog 3D, w którym na przestrzennym rysunku rozrysowane są poszczególne podzespoły i części pojazdu, co znacznie ułatwia lokalizację potrzebnych elementów.

 

Po dobraniu i zakupie części należy je zamontować zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu. W szczególności należy pamiętać o dokręcaniu połączeń gwintowych odpowiednim momentem i w położeniu, w jakim pracują w pojeździe. W połączeniu z wysoką jakością zastosowanych części zapewni to długą i bezawaryjną eksploatację pojazdu.

 

Artykuł sponsorowany przez firmę SWAG

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).