DKV Mobility łączy box EETS z telematyką | MOTOFAKTOR

DKV Mobility łączy box EETS z telematyką

person Redakcja 10/07/2023

DKV BOX EUROPE do pobierania opłat drogowych przez EETS, pozwala teraz także śledzić pojazdy dzięki GPS, planować trasy i cyfrowo zarządzać paliwem.

 

DKV Mobility rozszerzyło swoje usługi cyfrowe. Obecnie klienci operatora mogą używać urządzeń DKV BOX EUROPE nie tylko do rozliczania opłat drogowych w 16 europejskich systemach poboru opłat, ale też do śledzenia na bieżąco różnych parametrów pojazdu. Stało się to możliwe wraz z początkiem integracji dwóch platform: do opłat drogowych oraz telematycznej. Chęć korzystania z funkcji m.in. śledzenia pojazdu i zarządzania paliwem można zgłosić i skonfigurować bezprzewodowo (OTA). Przewoźnik nie musi wymieniać istniejącego boxa ani podłączać dodatkowego sprzętu.

 

Dzięki udostępnieniu usług DKV LIVE w urządzeniu DKV BOX EUROPE firmy transportowe znacząco oszczędzają czas i pieniądze – mówi Manuel von Mohrenschildt, Director Partner & Solution Sales w DKV Mobility.

 

Użytkownik może poszerzyć zakres działania swojego boxa EETS, kiedy tylko zechce. Wystarczy łatwa konfiguracja, aby natychmiast zacząć korzystać z nowych, telematycznych usług cyfrowych. A one wpływają bezpośrednio na przejrzystość działania i wydajność naszych klientów – tłumaczy Anna Biekionis, Country Manager DKV Mobility Polska.

 

Usługa „dwa w jednym” to przede wszystkim wygoda dla przewoźnika, kolejne uproszczenie, które ma pomagać w optymalizacji przewozów. Podstawową funkcją DKV LIVE na BOX Europe jest możliwość śledzenia pojazdów na żywo, z dokładnością nawet do 10s. Przejechane trasy są wyświetlane intuicyjnie i dostępne w każdej chwili dla użytkowników nawet przez rok. Ponadto dzięki włączeniu funkcji DKV LIVE kierowca ma wgląd, na mapie aplikacji telefonu, do preferowanych stacji paliw, by np. móc tankować w korzystnej cenie. Aplikacja DKV LIVE informuje kierowcę, jak w pobliżu pojawi się ulubiona stacja. Gdy pojazd dojeżdża do punktu rozładunku, dyspozytor otrzymuje o tym powiadomienie, a kierowca nie musi kontaktować się z nim telefonicznie. Użytkownicy mogą też sprawdzić, ile czasu w danym kraju przebywała ciężarówka, co jest ważne w kontekście pakietu mobilności.

 

Funkcje telematyczne DKV LIVE umożliwiają kompleksowy wgląd w aktualną sytuację danego transportu. DKV Mobility zapewnia cyfrowe narzędzia, które usprawniają pracę zarówno pojazdu, jak i kierowcy – podsumowuje Anna Biekionis.

 

Źródło: DKV Mobility

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).