Dieselgate: Byli dyrektorzy VW wezmą na siebie odszkodowanie | MOTOFAKTOR

Dieselgate: Byli dyrektorzy VW wezmą na siebie odszkodowanie

person Adrian Januszkiewicz 11/06/2021

Byli dyrektorzy Volkswagena mają mu zapłacić setki milionów euro odszkodowania za aferę Dieselgate.

Rada nadzorcza Volkswagena i były szef koncernu Martin Winterkorn doszli do porozumienia, w ramach którego Winterkorn ma zapłacić firmie odszkodowanie w związku z Dieselgate.

 

Umowa przewiduje kwotę 11,2 mln euro. Do podobnych porozumień doszło też z innymi byłymi menedżerami koncernu. Były prezes Audi, Rupert Stadler, ma wypłacić 4,1 mln odszkodowania, były menedżer “Czterech pierścieni”,  Stefan Knirsch, 1 mln euro, a były członek zarządu Porsche, Wolfgangiem Hatz, 1,5 mln euro. Ubezpieczyciele w ramach ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej menedżerów wnoszą do tego 270 mln euro.

 

Łącznie płatności na rzecz Volkswagena wynoszą około 288 mln euro. Wypłaty odszkodowań są wynikiem śledztwa w sprawie przyczyn i odpowiedzialności za aferę Dieselgate rozpoczętego w październiku 2015 r.

 

Przypominamy, że afera Dieselgate wybuchła w 2015 roku po tym, jak amerykańska agencja ochrony środowiska EPA ujawniła, że pojazdy Volkswagena, wyposażone w silniki EA189, nie spełniają norm emisji spalin. Łącznie na świecie sprawa dotyczy około 13 milionów samochodów z silnikami Diesla marek AudiSEATVolkswagenSkoda oraz Porsche.

 

Źródło: Deutsche Welle

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).