Dieselgate: Byli dyrektorzy VW wezmą na siebie odszkodowanie | MOTOFAKTOR

Dieselgate: Byli dyrektorzy VW wezmą na siebie odszkodowanie

Byli dyrektorzy Volkswagena mają mu zapłacić setki milionów euro odszkodowania za aferę Dieselgate.

Rada nadzorcza Volkswagena i były szef koncernu Martin Winterkorn doszli do porozumienia, w ramach którego Winterkorn ma zapłacić firmie odszkodowanie w związku z Dieselgate.

 

Umowa przewiduje kwotę 11,2 mln euro. Do podobnych porozumień doszło też z innymi byłymi menedżerami koncernu. Były prezes Audi, Rupert Stadler, ma wypłacić 4,1 mln odszkodowania, były menedżer „Czterech pierścieni”,  Stefan Knirsch, 1 mln euro, a były członek zarządu Porsche, Wolfgangiem Hatz, 1,5 mln euro. Ubezpieczyciele w ramach ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej menedżerów wnoszą do tego 270 mln euro.

 

Łącznie płatności na rzecz Volkswagena wynoszą około 288 mln euro. Wypłaty odszkodowań są wynikiem śledztwa w sprawie przyczyn i odpowiedzialności za aferę Dieselgate rozpoczętego w październiku 2015 r.

 

Przypominamy, że afera Dieselgate wybuchła w 2015 roku po tym, jak amerykańska agencja ochrony środowiska EPA ujawniła, że pojazdy Volkswagena, wyposażone w silniki EA189, nie spełniają norm emisji spalin. Łącznie na świecie sprawa dotyczy około 13 milionów samochodów z silnikami Diesla marek AudiSEATVolkswagenSkoda oraz Porsche.

 

Źródło: Deutsche Welle

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).