Diesel Technic Quality System (DTQS) z ulepszeniami | MOTOFAKTOR

Diesel Technic Quality System (DTQS) z ulepszeniami

person Adrian Januszkiewicz 20/11/2020

W ramach ostatnich inwestycji dokonanych w firmie Diesel Technic udoskonalił system jakości Diesel Technic (DTQS).

Wewnętrzne centrum testowe

W centrum testowym DTQS testy wydajności i żywotności są przeprowadzane na wysoce wyspecjalizowanych systemach testowych i stanowiskach testowych opracowanych we własnym zakresie. Umożliwia to symulację sytuacji aplikacji w pojeździe i przeprowadzenie testów wydajnościowych.

 

Ponadto testy trwałości są projektowane i przeprowadzane w warunkach laboratoryjnych. Są one często weryfikowane podczas testów terenowych, aby wpływy środowiskowe i rzeczywiste sytuacje montażowe wpłynęły na proces projektowania.

 

Podstawą testów są zawsze odpowiednie próbki OE/OEM, często również stosowne odpowiedniki. Istnieją opcje testowania dla szerokiej gamy grup produktów – na przykład dla pomp wodnych i olejowych, pomp wspomagania kierownicy, zaworów hamulcowych, regulatorów szyb i silników, miechów pneumatycznych i wielu innych – i są one stale rozwijane.

 

Następnie wyszkoleni specjaliści oceniają wyniki i, jeśli to konieczne, inicjują dalsze procesy rozwoju i optymalizacji produktu. Oprócz testów laboratoryjnych produktów, regularnie przeprowadzane są testy praktyczne z flotami testowymi partnerów kompetencyjnych. Ta opinia jest również stale uwzględniana w trwałej poprawie jakości produktów marki.

Pomieszczenie pomiarowe do koordynacji technologii pomiarowej

Różne systemy pomiarowe i maszyny pomiarowe – pracujące w najbardziej stabilnych warunkach w pomieszczeniu pomiarowym klasy 1 zgodnie z VDI/VDE 2627 – zapewniają bardzo dokładne i powtarzalne wyniki pomiarów. Oprócz skalibrowanych maszyn pomiarowych skoordynowana technologia pomiarowa wymaga również stabilnego klimatu. Jest to generowane w pomieszczeniu pomiarowym zgodnie z najsurowszymi specyfikacjami i zasadami. Tylko wtedy można uzyskać wiarygodne wyniki pomiarów w zakresie µ (0,001 mm). To z kolei ma decydujący wpływ na jakość elementów silnika i przekładni.

Laboratorium testowe elektroniki

Oprócz standardowych testów, takich jak testowanie silników podnośników szyb i reflektorów, w e-laboratorium opracowywane są również opcje testowania artykułów wielofunkcyjnych, takich jak moduły sterujące drzwiami, oraz testowane są wszystkie odpowiednie funkcje.

 

W przypadku złożonych elementów z systemu BUS opracowywane są metody testowe, które są ściśle powiązane z rzeczywistymi sytuacjami aplikacji i przepływami komunikacji w pojeździe.

Źródło: Diesel Technic

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).