Diagnostyka OBD według Delphi Technologies | MOTOFAKTOR

Diagnostyka OBD według Delphi Technologies

person 19/07/2021

Firma Delphi Technologies opisuje jak przeprowadzić diagnostykę OBD, dzięki oferowanym przez nią narzędziom.

Ponieważ nowoczesne samochody potrafią zawierać nawet do 50 różnych komputerów, dobry warsztat musi dysponować wysokiej jakości narzędziami do diagnostyki OBD. Bez względu na to czy chodzi o skomplikowane naprawy czy o prostą, rutynową obsługę techniczną zawsze istnieje duże prawdopodobieństwo konieczności podłączenia się do ECU w celu usunięcia kodu usterki czy skonfigurowania montowanego zamiennika – takie prace można wykonać tylko przy użyciu odpowiedniego narzędzia diagnostycznego.

 

Pełne rozmaitych funkcji i jednocześnie łatwe w użyciu rozwiązanie do diagnostyki OBD od Delphi Technologies pozwala na to wszystko – a także wiele więcej. Wystarczy podłączyć interfejs VCI do gniazda diagnostycznego pojazdu, co umożliwi nawiązanie komunikacji przez Bluetooth z oprogramowaniem dla pojazdów osobowych lub ciężarowych zainstalowanym na urządzeniu, zapewniając błyskawiczny dostęp do diagnostyki i danych technicznych na poziomie OE.

Rejestrator parametrów rzeczywistych: Funkcja rejestrowania danych jazdy zapisuje wartości parametrów pojazdu w czasie rzeczywistym w trakcie jazdy, pozwalając zidentyfikować błędy, które mogą się uwidaczniać tylko na drodze. Wystarczy nacisnąć przycisk, aby podświetlić wybrany błąd do późniejszego dokładniejszego zbadania. Funkcja dysponuje także wbudowaną pamięcią, więc do działania nie potrzebuje komputera.

ISS (Intelligent System Scan – inteligentne skanowanie systemu): Funkcja ISS skanuje pojazd i wyświetla kody błędów zapisane w każdym układzie, zapewniając szybki przegląd całego pojazdu i umożliwiając w ten sposób wstępną diagnostykę problemów. Następnie można wybrać określony system sterowania, aby dalej analizować otrzymane wyniki.

ISI (Intelligent System Identification – inteligentna identyfikacja systemu): Funkcja ISI identyfikuje i automatycznie wybiera typ kontrolera zamontowany w pojeździe. Dzięki temu każda sesja diagnostyczna jest wykonywana prawidłowo i z zastosowaniem odpowiednich parametrów.

Funkcja raportowania: Dzięki wbudowanej funkcji raportowania można dodawać do raportu kody błędów z wielu kontrolerów i wyświetlać wykresy i dane w czasie rzeczywistym. Wystarczy wydrukować wyniki, aby uzyskać profesjonalny raport, który pokaże klientowi zakres prac wykonanych na jego pojeździe.

Funkcja OBD: W zakładce funkcji wyświetlane są adaptacje i regulacje możliwe do wprowadzenia w określonym pojeździe, nawet kiedy dany pojazd nie znajduje się w pobliżu. Dzięki temu i pomocnemu przewodnikowi można zaplanować pracę i efektywnie ją wykonywać, nawet w skomplikowanych sytuacjach.

Przewaga Delphi Technologies:

  • Obsługuje obszerną bazę danych pojazdów z trzema głównymi aktualizacjami oprogramowania w ciągu 12 miesięcy.
  • Wbudowane funkcje, takie jak inteligentne skanowanie systemu, inteligentna identyfikacja systemu, pliki pomocy i funkcja raportu.
  • Automatyczny wybór modelu/roku z rozpoznawaniem VIN.
  • Tester diagnostyczny z rejestratorem danych rzeczywistych, kontrolą napięcia akumulatora i latarką LED we wtyczce.
  • Możliwość zresetowania adaptacji EGR, czujnika masy powietrza, EBS, sprzęgła (po wymianie skrzyni biegów), ciśnienia zawieszenia pneumatycznego i innych.
  • Odczyt i ponowne kodowanie Common Rail i pompowtryskiwaczy.
  • Zdolność do przeprowadzania testów dozowania, resetowania systemów, kalibracji monitorowania zamarzania Adblue, regeneracji systemu SCR.
  • Kalibracja poziomów zawieszenia.
  • Pełne wsparcie serwisowe, w tym infolinia techniczna.
user photo

Autor

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).