Diagnosta stanie przed sądem za przyczynienie się do wypadku | MOTOFAKTOR

Diagnosta stanie przed sądem za przyczynienie się do wypadku

person Adrian Januszkiewicz 17/01/2022

Przed sądem w Łęczycy stanie diagnosta, który dopuścił do ruchu niesprawny samochód, który w 2020 r. uczestniczył w śmiertelnym wypadku.

31 sierpnia 2020 r. 19-latka jadąca niesprawnym autem zderzyła się na drodze krajowej 92 w Pomarzanach koło Krośniewic z tirem. Kobieta i o dwa lata starszy mężczyzna zginęli na miejscu. Ciężko ranne zostało też 10-letnie dziecko. Teraz diagnosta stanie przed sądem.

 

Jak wynika z informacji, które otrzymała Prokuratura Rejonowa w Łęczycy pojazd na 7 dni przed wypadkiem przeszedł przegląd techniczny z wynikiem pozytywnym. W opinii biegłych sądowych pojazd był niesprawny i nie powinien był być dopuszczony do ruchu.

 

Diagnoście, który mimo usterek dopuścił pojazd do ruchu, grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Jak podają lokalne media, Starostwo Powiatowe w Kutnie cofnęło mu już uprawnienia.

 

Źródło: Radio Łódź 

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).