Diagności podsumowali środowy strajk | MOTOFAKTOR

Diagności podsumowali środowy strajk

W środę 24.04.2023 r. miał miejsce kolejny protest diagnostów. Zdaniem organizatorów był on udany. Nie też wykluczają następnych przy bierności Rządu.

 

Organizatorzy strajku podziękowali uczestnikom za zaangażowanie, oznakowanie swoich SKP, wręczanie ulotek właścicielom pojazdów oraz informowanie, dlaczego środowisko stacji kontroli pojazdów zostało zmuszone do tak drastycznych kroków, a także za pozostałe działania, które w jakikolwiek sposób mogą mieć realny wpływ na waloryzację opłat za badania techniczne pojazdów i poprawę sytuacji przedsiębiorców prowadzących SKP oraz diagnostów.

 

Strajk poparło 85 ze 116 warszawskich stacji kontroli pojazdów. Dodatkowo był on wzmocniony przez liczne podwarszawskie stacje kontroli pojazdów. Są także informacje z całej Polski o przyłączeniu się lokalnych SKP do protestu, m.in. w takich miejscowościach jak Poznań, Koszalin, Kołobrzeg, Żywiec, Swarzędz, Wyszków, Czerwonak, Oborniki, Bochnia, Rokietnica, Pobiedziska, Teresin, Iłów, Lisice, Pabianice, Kraków, Lubin, Ostrów Wlkp., Łobez, Stary Brześć, Włocławek, Warka, Bielsko, Zieleniewo, Międzychód, Sulmierzyce, Mikstat, Nadarzyn, Stare Babice, Zgorzelec, Międzyrzec, Czarnków, Lubasz oraz wiele innych.

 

Organizatorzy strajku informują, że w przypadku braku reakcji Rządu na problemy środowiska, przygotowani są do dalszych działań w skali już ogólnopolskiej.

 

Podziękowania zostały również skierowane do mediów, które poinformowały o proteście.

 

Źródło: PISKP

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).