Diagności chcą wyższe stawki za przegląd pojazdu | MOTOFAKTOR

Diagności chcą wyższych stawek za przegląd pojazdu

person Adrian Januszkiewicz 14/10/2021

Od 17 lat stawka za przegląd utrzymuje się na poziomie ok. 100 zł. Diagności od pewnego czasu domagają się jej podwyżki.

Marcin Barankiewicz, prezes Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów, powiedział „Dziennikowi Gazecie Prawnej”, że rozsądna stawka za badanie techniczne samochodu osobowego powinna wynosić 150 zł netto, co dla kierowców ma oznaczać koszt na poziomie 184,5 zł brutto.

 

Temat dla diagnostów jest w ostatnim czasie bardzo ważny. W związku z tym zbierają deklaracje poparcia podwyżki opłat za przeglądy techniczne.

 

Argumentują, że przez 17 lat zamrożenia opłat zmieniły się realia prowadzenia działalności gospodarczej.

Wzrost inflacji liczonej narastająco od pomiędzy końcem 2004 a 2020 roku wynosi ponad 44%. W tym samym czasie minimalne wynagrodzenie za pracę wzrosło o 340%, a opłata za badanie techniczne wciąż jest ta sama. Marcin Barankiewicz

 

Źródło: Money.pl

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).