Denso świętuje z Toyotą dublet w Le Mans | MOTOFAKTOR

Denso świętuje z Toyotą dublet w Le Mans

Załogi Toyota Gazoo Racing, wspierane przez Denso, zajęły I i II miejsce w 90. edycji wyścigu 24h Le Mans, przedłużając zwycięską passę na legendarnym Circuit de la Sarthe.

 

Sébastien Buemi, Brendon Hartley i Ryo Hirakawa mają za sobą genialny wyścig, w którym pokonali zeszłorocznych zwycięzców, swoich kolegów z zespołu – Mike’a Conway’a, Kamui Kobayashiego i José María Lópeza. To czwarte podwójne zwycięstwo Toyoty w Le Mans.

 

Czwarte zwycięstwo Sébastiena Buemi ustanawia nowy rekord zwycięstw dla szwajcarskich kierowców, a trzecie zwycięstwo Brendona Hartley’a czyni go najbardziej utytułowanym kierowcą Le Mans w Nowej Zelandii. To pierwsze zwycięstwo dla Ryo Hirakawy – zarówno w Le Mans, jak i w barwach Toyoty Gazoo Racing – co czyni go piątym japońskim kierowcą, który stanął na środku podium.

 

Dwa sponsorowane przez Denso hipersamochody GR010 HYBRID toczyły zaciekłą walkę, a prowadzenie kilkakrotnie przechodziło z rąk do rąk. Wyścig trwał 16 godzin i przez większość tego czasu oba samochody Toyoty jechały w odstępie zaledwie kilku sekund, ale układ rywalizacji zmienił się zdecydowanie na 256 okrążeniu, gdy José María López, który kierował Toyotą numer 7 i prowadził stawkę, musiał zjechać z toru na skutek problemów z silnikiem. Po usunięciu usterki López wrócił na tor, ale tracił prawie całe okrążenie do nowego lidera, Brendona Hartley’a w GR010 #8.

 

W ciągu ostatnich 30 minut wyścigu López zdołał jeszcze wykręcić najlepszy czas okrążenia, ale przy tak wyrównanych wynikach nie udało mu się wyprzedzić Hartley’a, który pierwszy przekroczył linię mety 90. edycji wyścigu Le Mans.

 

Zwycięstwo zapewniło zespołowi podwójne punkty w Mistrzostwach Świata FIA WEC, co po trzech wyścigach plasuje Toyotę Gazoo Racing w czołówce producentów, z przewagą 22 punktów nad Alpine. Walka o tytuł Mistrza Świata będzie kontynuowana za około 2 tygodnie, w sześciogodzinnym wyścigu Monza 10 lipca.

 

To zwycięstwo jest niesamowitym osiągnięciem TOYOTY GAZOO Racing i jesteśmy dumni, że jesteśmy związani z zespołem, jego kierowcami i tymi zdumiewającymi, wysokowydajnymi pojazdami – powiedziała Fatiha Laauich, Pan European Strategic Marketing Manager w Denso Europe.

 

Jako wiodący producent oryginalnego wyposażenia zaopatrujący producentów pojazdów na całym świecie, Denso słynie z komponentów i systemów o najwyższej jakości i niezawodności. Wiele z tych części jest dostępnych dla niezależnego sektora usług i napraw za pośrednictwem Denso Aftermarket.

 

Źródło: Denso

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).