Denso producentem alternatorów z wysokowydajnymi diodami | MOTOFAKTOR

Denso producentem alternatorów z wysokowydajnymi diodami

person Adrian Januszkiewicz 12/07/2019

Denso we współpracy z Hitachi Power Semiconductor Device Ltd. opracowało wysokowydajną diodę do alternatorów montowanych w silnikach benzynowych i wysokoprężnych.

Produkcja alternatorów wyposażonych w nowe diody prostownicze rozpocznie się od pojazdów, które będą sprzedawane w Europie w roku budżetowym 2019, i zostaną wprowadzone do spółek grupy produkcyjnej na całym świecie.

 

Dioda prostownicza jest jednym z elementów alternatora. Przepływający przez nią w określonym kierunku prąd jest prostowany i przekształcany z prądu przemiennego w prąd stały. Nowa, wspólnie opracowana dioda znacznie zmniejsza utratę mocy podczas przekształcania prądu. Ma ona zapewniać także o około 6% większą wydajność wytwarzania energii w porównaniu ze standardowymi produktami i pomagać zmniejszyć zużycie paliwa. Denso produkuje 25 milionów alternatorów rocznie w ponad 10 krajach. Gdyby wszystkie diody zostały zastąpione nowymi, wysokowydajnymi odpowiednikami, emisja dwutlenku węgla miałaby zmniejszyć się o 30 ton rocznie.

 

Nowa dioda została opracowana jako element pasujący do standardowego alternatora. Denso i Hitachi zachowały konwencjonalny kształt diody i zwiększyły skuteczność prostowania poprzez uproszczenie funkcji kontroli regulatora napięcia IC.

 

Chociaż pojazdy stają się coraz bardziej zelektryfikowane, silnik spalinowy (ICE) z alternatorem nadal występują w 80% aut na całym świecie. Denso wprowadza na rynek i dystrybuuje części, których celem jest szybka poprawa ekologiczności pojazdów z ICE, aby wspierać proces tworzenia zrównoważonego społeczeństwa.

Zadanie alternatora

Alternator wytwarza energię elektryczną przy użyciu energii mechanicznej silnika i dostarcza ją do wszystkich komponentów elektrycznych w pojeździe. Energia elektryczna, która nie zostanie zużyta przez komponenty elektryczne, jest przechowywana w akumulatorze.

 

Alternator jest połączony z wałem korbowym silnika za pomocą koła pasowego i paska klinowego, generując energię elektryczną przy użyciu momentu obrotowego silnika. Poprawa wydajności pracy alternatora przekłada się na mniejsze obciążenie silnika i zwiększenie oszczędności paliwa.

Źródło: Denso

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).