Denso e-Videns w akcji podczas wydarzeń „PitStop” ProfiAuto | MOTOFAKTOR

Denso e-Videns w akcji podczas wydarzeń "PitStop" ProfiAuto

Denso dołączyło do tegorocznej akcji "PitStop" z nowym narzędziem do inspekcji pojazdów, e-Videns.

Podczas „PitStopu” specjaliści sprawdzają m.in. stan zawieszenia, oświetlenia, ogumienia, płyny eksploatacyjne i wycieraczki – czyli elementy, które kierowcy powinni kontrolować niezależnie od pory roku. Na miejscu dostępni są eksperci, którzy odpowiadają na pytania związane z funkcjonowaniem pojazdów. Na stanowisku Denso specjaliści przeprowadzają inspekcję pojazdów za pomocą nowego narzędzia – e-Videns.

E-Videns umożliwia kompleksową inspekcję pojazdu, na którą składa się krótki kwestionariusz dla kierowcy, skan systemów, odczyt danych z pracującego silnika oraz kontrola wizualna. E-Videns skanuje wszystkie dostępne systemy pojazdu w poszukiwaniu kodów błędów i monitoruje dane pobierane z silnika pracującego w różnych warunkach. Informacje te są następnie porównywane z danymi referencyjnymi przechowywanymi przez Denso w chmurze, aby pomóc mechanikom zidentyfikować wszelkie nieprawidłowości i zapobiec potencjalnym usterkom.

Po najnowszej aktualizacji, e-Videns umożliwia także kasowanie interwałów serwisowych (SIR) i kodów błędów diagnostycznych (DTCR). Kasowanie interwałów serwisowych może odbywać się ręcznie lub automatycznie, w zależności od marki i modelu pojazdu. Umożliwia wykasowanie m.in. terminu serwisu i liczby kilometrów, inspekcji olejowej, inspekcji hamulców oraz przeglądu technicznego. Funkcja kasowania błędów diagnostycznych pozwala technikom szybko i łatwo zresetować kontrolkę silnika, po czym e-Videns ponownie skanuje wszystkie systemy pojazdu, aby potwierdzić, że kody zostały skasowane.

 

Najbliższe planowane* „PitStopy”, w których weźmie udział Denso, to m.in.:

 

  • 13.07 – Mytnik, Tarnów
  • 1.08 – Marciniak, Koło
  • 2.08 – Euro Hurt Szaliński, Inowrocław
  • 3.08 – Auto Mar, Toruń

 

*ProfiAuto zastrzega sobie prawo do zmiany terminu wydarzenia. Najbardziej aktualne informacje są dostępne na stronie eventów.

 

Więcej informacji o Denso e-Videns można znaleźć pod linkiem.

 

Źródło: Denso

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).