Denso dalej pomaga humanitarnie Ukraińcom | MOTOFAKTOR

Denso dalej pomaga humanitarnie Ukraińcom

Firma Denso nie przestaje wspomagać humanitarnie Ukrainy w trwającej już ponad rok wojnie.

 

Od początku wojny Denso Japan i Denso International Europe przekazały 600 000 euro na rzecz UNHCR (Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców ) w Ukrainie, Czechach, Polsce i Węgrzech.

 

Od końca października 2022 r. Rosja nasiliła ataki na ukraińskie sieci dostawy energii elektrycznej i wody oraz inną niezbędną infrastrukturę, pozostawiając tysiące rodzin w trudnych warunkach, komplikując życie ludzi, a także uniemożliwiając pracę szpitali, policji, szkół i innych służb publicznych.

 

Fakt,  jak niezwykle ważny jest dostęp do energii elektrycznej i komunikacji i skłoniła menedżerów Denso do podjęcia kroków mających na celu zabezpieczenie dostaw energii w Ukrainie.

Przenośne stacje zasilania

Dostawa przenośnych stacji zasilania Denso dla Ukrainy
Dostawa przenośnych stacji zasilania Denso dla Ukrainy, Fot. Denso

Przy wsparciu ukraińskich dystrybutorów części samochodowych, Denso zainicjowało program wspierania regionalnych placówek medycznych, społecznych i policyjnych poprzez dostarczanie przenośnych stacji zasilana, które są niewielkich rozmiarów i co najważniejsze, nie wymagają wsparcia innego sprzętu.

 

Częścią tej inicjatywy był zakup 50 przenośnych stacji zasilania – 25 stacji Bluetti AC200 max (2048 Wh) i 25 stacji EcoFlow Delta Pro (3600 Wh) – w celu wsparcia nieprzerwanej pracy urządzeń elektrycznych podczas przerw w dostawie prądu.

 

Denso jest wdzięczne AD Ukraina za wsparcie i partycypację w zakupach oraz logistyce sprzętu. Dzięki pomocy AD Ukraina stacje zasilania zostały szybko dostarczone i przyjęte w magazynach dystrybutora.

Świece zapłonowe do generatorów benzynowych

Biorąc pod uwagę niedobór energii w Ukrainie, wielu właścicieli małych firm zostało zmuszonych do zakupu małych generatorów benzynowych. W ramach pomocy dla tych firm, Denso wspiera ukraińskich użytkowników małych generatorów w serwisowaniu ich sprzętu, jak również zrekompensuje dystrybutorom określoną liczbę świec zapłonowych przekazanych właścicielom tych generatorów.

 

Źródło: Denso

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).