Delphi Technologies wprowadza nowe narzędzie diagnostyczne – DS-nano | MOTOFAKTOR

Delphi Technologies wprowadza nowe narzędzie diagnostyczne - DS-nano

person Adrian Januszkiewicz 18/09/2018

Wyposażone w uproszczoną wersję oprogramowania diagnostycznego DS-nano, oferuje szerokie możliwości testowania stale rosnącej liczby komponentów elektronicznych.

Nowe narzędzie diagnostyczne (OBD) firmy Delphi Technologies ma pomóc skorzystać większej liczbie warsztatów z możliwości, jakie niesie diagnostyka szybko rosnącej liczby parametrów w pojazdach. DS-nano bazuje na tym samym sprawdzonym oprogramowaniu, co  urządzenie Delphi DS150E, oferując przy tym uproszczoną obsługę. To intuicyjne urządzenie umożliwia mechanikom odczytywanie i kasowanie kodów błędów, ponowne kodowanie, aktywowanie komponentów , a także resetowanie kontrolek serwisowych dla kluczowych układów takich jak: zapłon, układ paliwowy, Diesel, układ hamulcowy i układ klimatyzacji. Zatem jest ono idealne dla warsztatów wykorzystujących szybko rozwijający się segment możliwości diagnostycznych przy minimalnej inwestycji. DS-nano pojawi się w sprzedaży na początku 2019 roku.

Dzisiaj nowoczesny samochód posiada ponad 300 parametrów diagnostycznych monitorujących działanie jego układów. Szacuje się, że do 2020 roku, będzie ich około 1000, a każdy z nich poinformuje warsztat o szybszych możliwościach lokalizacji i naprawy błędów. Dla warsztatów wyposażonych we właściwe narzędzia, otwierają się znaczne możliwości oferowania napraw o dużej wartości na rynku o wysokim potencjale wzrostu. DS-nano to podstawa diagnostyki. Jean-Francois Bouveyron wiceprezes ds. rynku części zamiennych, Delphi Technologies Aftermarket, EMEA

 

DS-nano jest rozwiązaniem bazującym wyłącznie na interfejsie komunikacyjnym pojazdu (VCI), co pozwala na dalsze obniżenie kosztów. Wykorzystuje ten sam interfejs diagnostyczny, jak sprawdzone urządzenie DS150E i został sparowany z dostosowaną do potrzeb wersją oprogramowania CAR MAX.

 

DS-nano ma być jeszcze bardziej praktyczny w zastosowaniu od urządzenia diagnostycznego DS150. Ma zapewnić bezproblemową, szybką i intuicyjną diagnostykę podstawowych systemów pojazdu dla wielu marek i modeli. Obejmujące szeroką bazę danych pojazdów oprogramowanie wyposażono w wiele intuicyjnych funkcji, takich jak inteligentny skan systemu dla uwzględnionych w narzędziu pozycji, inteligentna identyfikacja systemu oraz wbudowana funkcja raportowania.

Biorąc pod uwagę coraz większą liczbę układów samochodowych kontrolowanych elektronicznie, już wkrótce diagnostyka OBD będzie niezbędna w każdym warsztacie. DS-nano jest niedrogim rozwiązaniem, które sprawi, że warsztaty będą wyposażone w narzędzie diagnostyczne dostosowane do obecnych i przyszłych potrzeb. Jean-Francois Bouveyron

 

Źródło: Delphi Technologies

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).