Dębica wprowadza Frigo SUV2 – nowe opony zimowe dla aut klasy SUV | MOTOFAKTOR

Dębica wprowadza Frigo SUV2 – nowe opony zimowe dla aut klasy SUV

Odpowiadając na potrzeby szybko rosnącego rynku SUV Dębica S.A. wprowadza oponę Frigo SUV2 dostępną w sześciu rozmiarach.

Jak zapewnia producent, dzięki wielokierunkowemu bieżnikowi zoptymalizowanemu pod kątem aut klasy SUV, kierowcy mogą liczyć na mocną przyczepność na zaśnieżonych drogach. Klocki o wielu krawędziach i lamelach umieszczone w rzeźbie bieżnika wgryzają się w śnieg, zapewniając dodatkową przyczepność. Ponadto charakterystyczny kształt bieżnika w literę V skutecznie rozprasza wodę, zapewniając tym samym wyższą odporność na aquaplaning. Z kolei nowo zaprojektowana, szeroka powierzchnia styku umożliwia lepszy kontakt opony z nawierzchnią, co poprawia parametry hamowania na oblodzonych drogach. Nowy produkt Dębicy wyróżnia się też efektywnością paliwową, co jest zasługą konstrukcji o niskich oporach toczenia, która zmniejsza straty energii i zużycie paliwa.

Projektując oponę Dębica Frigo SUV2, nasi inżynierowie postawili na dobre osiągi za rozsądną cenę. Kierowcy mają teraz do dyspozycji produkt, który doskonale sprawdza się w każdych zimowych warunkach, pozostając przy tym przyjaznym dla portfela.

Dyrektor Marketingu Dębica na teren Europy - Piotr Nagalski

 

Frigo SUV2 uzupełnia zimową ofertę produktową Dębicy, w której użytkownicy mają też do dyspozycji opony Frigo 2 i Frigo HP2. Nowe ogumienie dedykowane do pojazdów typu SUV będzie dostępne w sześciu rozmiarach. Połowa zostanie wprowadzona na rynek do końca października, a łącznie do końca roku dostępnych będzie pięć rozmiarów.

Źródło: Dębica

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).