Dayco: rozwiązania OE na rynek wtórny | MOTOFAKTOR

Dayco: rozwiązania OE na rynek wtórny

person Adrian Januszkiewicz 24/05/2018

Program Dayco dla rynku wtórnego został poszerzony o nowe referencje.

Firma Dayco wprowadziła kilka nowych referencji do swojego programu dla rynku wtórnego, w tym pomocniczy napinacz paska i napęd cierny pompy wody silnika Prince BMW/PSA wykorzystywanego w najpopularniejszych modelach pojazdów, takich jak Mini Cooper S, BMW 1-3, Citroen C3-C4, PSA 208-3008.

 

Jedną z najciekawszych cech tego rozwiązania jest układ, który steruje pompą wody, która jest aktywowana tylko wtedy, gdy temperatura silnika musi być redukowana. Firma Dayco zaprojektowała, opracowała i wyprodukowała elementy wyposażenia oryginalnego, zarówno pojedyncze ramię napinacza skrętnego, które zastępuje tradycyjny spiralny napinacz sprężynowy, jak i aktywny „przełączalny” napinacz, który uruchamia pompę wody.

 

Podczas rozruchu lub gdy silnik pracuje poniżej optymalnej temperatury, pompa wody jest odłączana, co zmniejsza czas rozgrzewania silnika, zmniejsza ogólną emisję spalin i poprawia zużycie paliwa. Jednakże, gdy silnik osiągnie określoną temperaturę, zostaje uruchomione koło cierne i pompa wody jest włączona, umożliwiając silnikowi optymalizację temperatury.

 

Aby zapobiec nadmiernym siłom przyśpieszającym na łożysku podczas operacji off-on, koło cierne napinacza jest w stałym kontakcie z kołem pasowym wału korbowego, ale przy użyciu silnika elektrycznego i małego reduktora planetarnego, który działa w połączeniu z wielofunkcyjnym układem sterowania, położenie koła ciernego jest zmieniane, co powoduje, że zaczyna stykać się ono z powierzchnią koła pasowego pompy wody, co powoduje jej uruchomienie.

 

Ze względu na ograniczoną przestrzeń wokół tych elementów, tradycyjny pomocniczy napinacz paska nie mógł być zastosowany, co wymagało od Dayco zaprojektowania innego innowacyjnego rozwiązania, tym razem w postaci jednoramiennego napinacza drążka skrętnego.

 

Zarówno koło cierne, pasek i napinacz, jak i pompa wody oraz koło pasowe są teraz częścią programu części zamiennych Dayco, który umożliwia niezależnym warsztatom oferowanie klientom podobnej usługi wymiany tych części, jak serwisy producentów. Dayco oferuje również wymienny pasek wieloklinowy, a także szeroką gamę części i zestawów do tego popularnego silnika.

 

Aktywny napinacz z kołem ciernym Dayco jest chroniony na całym świecie patentami.

 

Źródło: Dayco

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).