Dayco dołącza do walki z koronawirusem | MOTOFAKTOR

Dayco dołącza do walki z koronawirusem

Dayco wykorzystało swoje możliwości produkcyjne przekształcając istotny element łatwo dostępnej maski ​​do nurkowania w ratujący życie respirator.

Adaptacja maski, zwykle dostarczanej za pośrednictwem sklepu sportowego Decathlon, jest pomysłem zespołu projektowego, w tym włoskiej firmy konsultingowej Isinnova – łącznie ośmiu osób i kilku partnerów. Ich współpraca pozwoliła przekształcić maskę pierwotnie przeznaczoną do zajęć rekreacyjnych w niezbędny zasób który jest już używany w szpitalach w północnych Włoszech i przez Włoski Czerwony Krzyż.

 

Uznając wartość inicjatywy pomagającej ratować życie, Dayco wykorzystała okazję do wyprodukowania kluczowego elementu – Charlotte Valve – który umożliwia przekształcenie wspomnianej maski w medyczne urządzenie oddechowe i produkuje ją na drukarkach 3D w swojej fabryce San Bernardo d’Ivrea w północnych Włoszech.

Decyzja uczestniczenia w walce z tym strasznym wirusem była dla nas oczywista. Dayco dysponuje zarówno zapleczem, jak i parkiem maszynowym niezbędnym do stworzenia Charlotte Valve w wymaganej liczbie, a także ma obowiązek reagowania na społeczne problemy krajowe i międzynarodowe. Jesteśmy teraz w kontakcie ze szpitalami Ivrea i San Giovanni Bosco oraz Czerwonym Krzyżem, by pomóc w dystrybucji przedmiotu, który można szybko i łatwo zainstalować, a w konsekwencji, przekształcić go w urządzenie ratujące życie.

prezes Dayco Global Powertrain Operations - Michael Weiss

 

Źródło: Dayco

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).