Dayco dołącza do walki z koronawirusem | MOTOFAKTOR

Dayco dołącza do walki z koronawirusem

person Adrian Januszkiewicz 9/04/2020

Dayco wykorzystało swoje możliwości produkcyjne przekształcając istotny element łatwo dostępnej maski ​​do nurkowania w ratujący życie respirator.

Adaptacja maski, zwykle dostarczanej za pośrednictwem sklepu sportowego Decathlon, jest pomysłem zespołu projektowego, w tym włoskiej firmy konsultingowej Isinnova – łącznie ośmiu osób i kilku partnerów. Ich współpraca pozwoliła przekształcić maskę pierwotnie przeznaczoną do zajęć rekreacyjnych w niezbędny zasób który jest już używany w szpitalach w północnych Włoszech i przez Włoski Czerwony Krzyż.

 

Uznając wartość inicjatywy pomagającej ratować życie, Dayco wykorzystała okazję do wyprodukowania kluczowego elementu – Charlotte Valve – który umożliwia przekształcenie wspomnianej maski w medyczne urządzenie oddechowe i produkuje ją na drukarkach 3D w swojej fabryce San Bernardo d’Ivrea w północnych Włoszech.

Decyzja uczestniczenia w walce z tym strasznym wirusem była dla nas oczywista. Dayco dysponuje zarówno zapleczem, jak i parkiem maszynowym niezbędnym do stworzenia Charlotte Valve w wymaganej liczbie, a także ma obowiązek reagowania na społeczne problemy krajowe i międzynarodowe. Jesteśmy teraz w kontakcie ze szpitalami Ivrea i San Giovanni Bosco oraz Czerwonym Krzyżem, by pomóc w dystrybucji przedmiotu, który można szybko i łatwo zainstalować, a w konsekwencji, przekształcić go w urządzenie ratujące życie. Michael Weiss prezes Dayco Global Powertrain Operations

 

Źródło: Dayco

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).