David Vasco: tarcze i klocki hamulcowe Breyko | MOTOFAKTOR

David Vasco: tarcze i klocki hamulcowe Breyko

Linia produktowa Breyko obok oferowanych od dwóch lat klocków hamulcowych została poszerzona o tarcze hamulcowe.

Efektywność układu hamulcowego, która wiąże się bezpośrednio z bezpieczeństwem podróżnych, zależy głównie od efektywności sprzężenia ciernego zachodzącego między tarczą a klockami hamulcowymi. Aby to zapewnić najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest ich jednoczesna wymiana a najlepiej aby te dwa elementy pochodziły od jednego dostawcy. Z tego właśnie powodu David Vasco posiadający od 2 lat w swojej ofercie klocki hamulcowe Breyko rozszerzył ofertę tej linii o tarcze hamulcowe.

 

Tarcze hamulcowe to podstawowe, czynne części układu hamulcowego. Stanowią one powierzchnię cierną klocków hamulcowych, a ich zadaniem jest stworzenie tarcia, które w rezultacie umożliwia zatrzymywanie się samochodu. Kształtem przypominają metalowy dysk, który na skutek tarcia wytwarzanego podczas jazdy, może osiągnąć temperaturę ponad 500°C.

 

Jako główną zaletę swoich tarcz hamulcowych Breyko podaje ich wysoką skuteczność, niezależną od warunków panujących na drodze, szczególnie na mokrej, śliskiej i oblodzonej nawierzchni.

 

Szczególną wagę producent przykłada nie tylko do kompozycji materiałów, z których są wytworzone tarcze, ale również do samego procesu produkcji. Precyzyjne wykonanie, sztywność i odporność na wysokie temperatury są bowiem decydującym czynnikiem, który zapewnia bezpieczne, pozbawione wibracji i komfortowe hamowanie.

 

Na początek dostępnych będzie ok. 100 referencji, pakowanych w kompletach na oś. W ofercie będą tarcze pełne jak i wentylowane.

 

Klocki hamulcowe Breyko posiadają europejską homologację ECE R90, co nie tylko pozwala na ich użytkowanie na terenie Unii Europejskiej, ale także potwierdza wysoką jakość i niezawodność. Zostały one zaprojektowane zgodnie z najwyższymi standardami jakości, dzięki czemu zapewniają maksymalną skuteczność hamowania, doskonałą kontrolę nad pojazdem oraz wyjątkowy komfort kierowcy i pasażerów. Wykonano je z najwyższej jakości materiału ciernego, odpornego na wysokie temperatury tarcia, co eliminuje utratę skuteczności hamowania powodowanej przegrzaniem.

 

Wszystkie klocki hamulcowe Breyko Z (zestawy wyposażone w standardowe akcesoria montażowe i płytkę antyszumową) i Breyko Q (z dodatkowymi elementami montażowymi; metalowe nakładki antyszumowe zostały wzbogacone dodatkowym polimerem wyciszającym) posiadają metalowe nakładki antywibracyjne (tzw. shimy).

 

Klocki Breyko są zgodne ze standardem OEM, a dzięki zastosowaniu materiałów przyjaznych środowisku naturalnemu – bardzo ekologiczne. Obecna oferta obejmuje prawie 500 referencji w standardach Breyko Z oraz Breyko Q.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).