David Vasco: tarcze i klocki hamulcowe Breyko | MOTOFAKTOR

David Vasco: tarcze i klocki hamulcowe Breyko

Linia produktowa Breyko obok oferowanych od dwóch lat klocków hamulcowych została poszerzona o tarcze hamulcowe.
Autor

Efektywność układu hamulcowego, która wiąże się bezpośrednio z bezpieczeństwem podróżnych, zależy głównie od efektywności sprzężenia ciernego zachodzącego między tarczą a klockami hamulcowymi. Aby to zapewnić najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest ich jednoczesna wymiana a najlepiej aby te dwa elementy pochodziły od jednego dostawcy. Z tego właśnie powodu David Vasco posiadający od 2 lat w swojej ofercie klocki hamulcowe Breyko rozszerzył ofertę tej linii o tarcze hamulcowe.

 

Tarcze hamulcowe to podstawowe, czynne części układu hamulcowego. Stanowią one powierzchnię cierną klocków hamulcowych, a ich zadaniem jest stworzenie tarcia, które w rezultacie umożliwia zatrzymywanie się samochodu. Kształtem przypominają metalowy dysk, który na skutek tarcia wytwarzanego podczas jazdy, może osiągnąć temperaturę ponad 500°C.

 

Jako główną zaletę swoich tarcz hamulcowych Breyko podaje ich wysoką skuteczność, niezależną od warunków panujących na drodze, szczególnie na mokrej, śliskiej i oblodzonej nawierzchni.

 

Szczególną wagę producent przykłada nie tylko do kompozycji materiałów, z których są wytworzone tarcze, ale również do samego procesu produkcji. Precyzyjne wykonanie, sztywność i odporność na wysokie temperatury są bowiem decydującym czynnikiem, który zapewnia bezpieczne, pozbawione wibracji i komfortowe hamowanie.

 

Na początek dostępnych będzie ok. 100 referencji, pakowanych w kompletach na oś. W ofercie będą tarcze pełne jak i wentylowane.

 

Klocki hamulcowe Breyko posiadają europejską homologację ECE R90, co nie tylko pozwala na ich użytkowanie na terenie Unii Europejskiej, ale także potwierdza wysoką jakość i niezawodność. Zostały one zaprojektowane zgodnie z najwyższymi standardami jakości, dzięki czemu zapewniają maksymalną skuteczność hamowania, doskonałą kontrolę nad pojazdem oraz wyjątkowy komfort kierowcy i pasażerów. Wykonano je z najwyższej jakości materiału ciernego, odpornego na wysokie temperatury tarcia, co eliminuje utratę skuteczności hamowania powodowanej przegrzaniem.

 

Wszystkie klocki hamulcowe Breyko Z (zestawy wyposażone w standardowe akcesoria montażowe i płytkę antyszumową) i Breyko Q (z dodatkowymi elementami montażowymi; metalowe nakładki antyszumowe zostały wzbogacone dodatkowym polimerem wyciszającym) posiadają metalowe nakładki antywibracyjne (tzw. shimy).

 

Klocki Breyko są zgodne ze standardem OEM, a dzięki zastosowaniu materiałów przyjaznych środowisku naturalnemu – bardzo ekologiczne. Obecna oferta obejmuje prawie 500 referencji w standardach Breyko Z oraz Breyko Q.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).