DAF wybrał Mechanika Roku 2023 | MOTOFAKTOR

DAF wybrał Mechanika Roku 2023

Dobiegł końca konkurs DAF Technician of the Year 2023, w którym wybrano najlepszych mechaników w 18 krajach, w tym w Polsce.

Konkurs DAF Technician of the Year 2023 to wyjątkowa okazja dla mechaników ze wszystkich placówek dealerskich i punktów serwisowych DAF, by wykazać się swoimi umiejętnościami i wiedzą techniczną. W lokalnych edycjach, które odbywają się w 18 krajach, uczestnicy zmierzyli się z różnorodnymi zadaniami, obejmującymi układ sterowania silnika, parametryzację przystawki odbioru mocy, przegląd serwisowy oraz analizę testów diagnostycznych.

Polska edycja tego wydarzenia, odbywająca się w Centrum Szkoleniowym w Markach, zgromadziła wybitnych specjalistów w dziedzinie serwisowania pojazdów ciężarowych DAF, prezentując ich umiejętności techniczne oraz zaangażowanie w zapewnianie najwyższej jakości obsługi.

„Aby podkreślić znaczenie profesjonalnych serwisantów warsztatowych, DAF co dwa lata organizuje dla nich konkurs „Technician of the Year”. Ciężarówki DAF to zaawansowane technologicznie pojazdy, które łączą w sobie najnowsze, niezwykle ekologiczne technologie układu napędowego oraz wiodące w branży funkcje cyfrowe. W efekcie są to najlepsze i najbardziej wydajne pojazdy na rynku” – wyjaśnia Albert Florijn, dyrektor działu Dealer Workshop Services w firmie DAF.

Do półfinałów, które miały miejsce w lipcu, zakwalifikowało się aż 22 mechaników z Grupy DBK. W ścisłym finale, który miał miejsce 30 listopada, znalazło się 3 jej przedstawicieli, którzy zdobywając wysokie miejsca, wykazali się umiejętnościami technicznymi w zakresie obsługi zaawansowanych pojazdów ciężarowych: Paweł Woźniak (2. miejsce) i Łukasz Kłak (3. miejsce) z DBK Truck Center we Wrocławiu oraz Łukasz Pach (4. miejsce) z DBK Truck Center w Rudzie Śląskiej.

„Mechanik ściśle współpracuje z doradcą serwisowym. Obie te osoby są odpowiedzialne za komunikację z klientem. Bardzo ważna jest procedura przyjęcia pojazdu. Jasna i przyjazna komunikacja to często niedoceniana umiejętność, ale w firmie DAF cenimy ją wysoko. Chodzi o zapewnienie doskonałej obsługi i jakości z dbałością o najdrobniejsze szczegóły” – dodaje Florijn.

Zwycięzcy z poszczególnych krajów będą mieli szansę rywalizować w międzynarodowym finale konkursu DAF European Service Team of the Year, który odbędzie się w lutym 2024 roku w Eindhoven, w Holandii.

Źródło: Grupa DBK

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).