Czyste powietrze z filtrem kabinowym MANN-FILTER | MOTOFAKTOR

Czyste powietrze z filtrem kabinowym MANN-FILTER

person Adrian Januszkiewicz 9/04/2020

MANN+HUMMEL testuje skuteczność swoich produktów w celu wspierania kontroli zanieczyszczenia w odniesieniu do rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Ponieważ wirusy można zasadniczo znaleźć również we wnętrzach pojazdów, MANN+HUMMEL zebrał różne informacje na temat ochrony w samochodzie za pomocą filtrów kabinowych.

 

Przy wielkości około 0,1 mikrometra nowy wirus jest około 500 razy mniejszy niż ludzki włos. Z reguły koronawirus przylega jednak do większych kropelek, takich jak kaszel lub kichanie. Te kropelki są od 10 do 1000 razy większe niż oryginalny wirus. Ze względu na swoje rozmiary dość szybko spadają na ziemię.

 

Jest bardzo mało prawdopodobne, aby zanieczyszczona kropla z powierzchni drogi dostała się do systemu filtrów kabinowych pojazdu z powietrza zewnętrznego. Prawdopodobieństwo narażenia na wirusa od zainfekowanego pasażera w pojeździe jest znacznie wyższe.

 

W każdym razie niezbędne jest dokładne oczyszczenie powietrza zewnętrznego wysokiej jakości kabinowym filtrem powietrza. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób często jeżdżących, cierpiących na alergie i towarzyszących im dzieci.

 

Filtr kabinowy nie może być uważany za część „osobistego wyposażenia ochronnego”, takiego jak maska ​​na twarz. Jednak blokuje drażniące zanieczyszczenia w ruchu drogowym, takie jak pył hamulcowy, szkodliwe gazy i alergeny, takie jak pyłki. Może on prawidłowo wykonywać te drobiazgowe czynności oczyszczające, jeśli jest regularnie wymieniany.

 

Przedział ten różni się w zależności od producenta pojazdu, ale generalnie przypada na okres od jednego roku do dwóch lat. Wielu kierowców nie wie o filtrze kabinowym ani o korzyściach, jakie oferuje, a średnia wymiana występuje tylko raz na pięć lat.

 

Najnowszą innowacją w filtrach kabinowych MANN-FILTER jest FreciousPlus. Filtr, według zapewnień producenta, blokuje nieprzyjemne zapachy i szkodliwe gazy, takie jak tlenki azotu i ozon, z powietrza zewnętrznego, jednocześnie usuwając prawie 100% szkodliwych cząstek, takich jak drobny pył. Za pomocą trzeciej warstwy filtra z biofunkcyjną powłoką FreciousPlus ma prawie całkowicie zatrzymywać alergeny i zapobiegać rozwojowi bakterii i pleśni na filtrze.

 

Źródło: MANN+HUMMEL

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).