Czy to już koniec targów samochodowych w Genewie? | MOTOFAKTOR

Czy to już koniec targów samochodowych w Genewie?

Fundacja odpowiedzialna za Międzynarodowy Salon Samochodowy w Genewie nie zorganizuje go w 2021 r.

Organizatorzy Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie zdecydowali 29 czerwca 2020 r., że nie zorganizują targów w 2021 roku. Większość wystawców, którzy wzięli udział w przygotowanej przez nich ankiecie stwierdziła, że ​​prawdopodobnie nie weźmie udziału w przyszłorocznej edycji wydarzenia.

 

Jak informują organizatorzy, sektor motoryzacyjny przechodzi obecnie trudny okres, a wystawcy potrzebują czasu na powrót do normalności po skutkach pandemii COVID-19. Ponadto nie jest pewne, czy obecna sytuacja epidemiczna pozwoliłaby na zorganizowanie imprezy, w której wiosną 2021 roku miałoby wziąć udział ponad 600 000 odwiedzających i 10 000 dziennikarzy.

 

Bezpośrednio po odwołaniu tegorocznej edycji GIMS (Genewa International Motor Show) organizatorzy wydarzenia zwrócili się do władz kantonu genewskiego o wsparcie finansowe na pokrycie strat spowodowanych odwołaniem imprezy – szacowanych na 11 milionów franków szwajcarskich – i pomoc w przygotowaniu nowej edycji.

 

Na początku czerwca władze kantonu wyraziły zgodę na udzielenie pożyczki w wysokości 16,8 mln franków szwajcarskich. Organizatorzy targów dziękują władzom kantonu i Genewy za chęć udzielenia pożyczki, ale w ich ocenie nie są w stanie zagwarantować jej spłaty i stabilności finansowej organizacji w obecnych warunkach.

 

Dlatego organizatorzy zdecydowali się na sprzedaż GIMS na rzecz Palexpo S.A. Celem jest znalezienie rozwiązania, które zapewni regularną organizację Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie. Zakup aktywów przeniósłby wszelkie prawa do organizacji GIMS na Palexpo SA.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).