Czy to już koniec targów samochodowych w Genewie? | MOTOFAKTOR

Czy to już koniec targów samochodowych w Genewie?

person Redakcja 29/06/2020

Fundacja odpowiedzialna za Międzynarodowy Salon Samochodowy w Genewie nie zorganizuje go w 2021 r.

Organizatorzy Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie zdecydowali 29 czerwca 2020 r., że nie zorganizują targów w 2021 roku. Większość wystawców, którzy wzięli udział w przygotowanej przez nich ankiecie stwierdziła, że ​​prawdopodobnie nie weźmie udziału w przyszłorocznej edycji wydarzenia.

 

Jak informują organizatorzy, sektor motoryzacyjny przechodzi obecnie trudny okres, a wystawcy potrzebują czasu na powrót do normalności po skutkach pandemii COVID-19. Ponadto nie jest pewne, czy obecna sytuacja epidemiczna pozwoliłaby na zorganizowanie imprezy, w której wiosną 2021 roku miałoby wziąć udział ponad 600 000 odwiedzających i 10 000 dziennikarzy.

 

Bezpośrednio po odwołaniu tegorocznej edycji GIMS (Genewa International Motor Show) organizatorzy wydarzenia zwrócili się do władz kantonu genewskiego o wsparcie finansowe na pokrycie strat spowodowanych odwołaniem imprezy – szacowanych na 11 milionów franków szwajcarskich – i pomoc w przygotowaniu nowej edycji.

 

Na początku czerwca władze kantonu wyraziły zgodę na udzielenie pożyczki w wysokości 16,8 mln franków szwajcarskich. Organizatorzy targów dziękują władzom kantonu i Genewy za chęć udzielenia pożyczki, ale w ich ocenie nie są w stanie zagwarantować jej spłaty i stabilności finansowej organizacji w obecnych warunkach.

 

Dlatego organizatorzy zdecydowali się na sprzedaż GIMS na rzecz Palexpo S.A. Celem jest znalezienie rozwiązania, które zapewni regularną organizację Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie. Zakup aktywów przeniósłby wszelkie prawa do organizacji GIMS na Palexpo SA.

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).