Czujniki miejsc parkingowych Bosch | MOTOFAKTOR

Czujnik miejsca parkingowego Bosch Parking Lot Sensor, to kolejny wkład niemieckiej marki w tworzenie inteligentnych miast.

Zarządzanie ruchem miejskim, biorąc pod uwagę takie czynniki jak korki spowodowane szukaniem miejsc parkingowych, towarzysząca temu emisja spalin czy nieefektywne wykorzystanie miejsc parkingowych stanowią dla miast liczne wyzwania. Nowy czujnik parkowania Bosch Parking Lot Sensor ma rozwiązywać te problemy i umożliwić miastom efektywne zarządzanie miejscami parkingowymi, a tym samym poprawić jakość życia w miastach.

Wolne czy zajęte?

Działanie czujników parkowania opiera się na prostej koncepcji. Każde pojedyncze miejsce parkingowe jest wyposażone w czujnik, który sprawdza w czasie rzeczywistym, czy miejsce jest wolne, czy zajęte. Nowo opracowany czujnik Bosch Parking Lot Sensor ma łączyć wszystkie niezbędne funkcje w kompaktowej obudowie. Bosch wykazał ponad 95-procentową dokładność jego działania w licznych testach terenowych z udziałem ponad 50 modeli samochodów, przy zastosowaniu ponad 2000 czujników i wykonaniu tysięcy manewrów parkowania. Bosch przeprowadził projekty pilotażowe w 25 europejskich miastach.

Bosch Parking Lot Sensor

Zintegrowana komunikacja

Wiele miast ma bądź planuje inteligentną infrastrukturę miejską z kompleksową siecią bezprzewodową. Parking Lot Sensor wykorzystuje tę infrastrukturę do bezprzewodowej komunikacji między czujnikiem a centralną platformą. Wykorzystano swobodnie dostępny, niezależny od producenta protokół LoRaWAN (Long Range Wide Area Network). Podczas gdy inni dostawcy polegają częściowo na systemach zamkniętych, Bosch stosuje podejście otwarte. Pozwala to elastycznie integrować czujniki parkingowe z projektem Smart-City zgodnie ze specyficznymi wymaganiami miasta.

Różne obszary zastosowania

Czujniki parkowania znajdują zastosowanie w licznych obszarach. Przykładem są inteligentne systemy zarządzania parkingiem, które są w stanie znacznie ograniczyć ruch uliczny związany z poszukiwaniem miejsc parkingowych, a tym samym hałas i emisje spalin. W godzinach szczytu nawet jedną trzecią ruchu generuje szukanie miejsc parkingowych. Dlatego systemy czujników zastosowane w punktach centralnych są w stanie znacznie złagodzić sytuację w ruchu ulicznym.

 

Ponadto czujnik może rozpoznać samochody parkujące na niedozwolonych miejscach, na przykład na drogach przeciwpożarowych, co umożliwia zarządcy parkingu zareagowanie z odpowiednim wyprzedzeniem. Kolejnym obszarem zastosowania czujnika jest monitorowanie miejsc postojowych na stacjach ładowania pojazdów elektrycznych. Czujnik parkowania obsługuje takie miejsce na dwa różne sposoby. Po pierwsze, określa wolną stację ładowania, której status jest dostępny w aplikacji. Po drugie, odkrywa niewłaściwe użytkowanie, na przykład jeśli stacja ładująca jest używana do parkowania lub zostanie przekroczony dozwolony czas użytkowania.

 

Źródło: Bosch

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).