Czujniki lidar oparte na technologii MEMS

Czujniki lidar oparte na technologii MEMS

Firma Blickfeld opracowała niewielkie czujniki lidar oparte na mikrosystemach elektromechanicznych (MEMS) do zastosowań motoryzacyjnych.

 

 

Niemiecka firma Blickfeld opracowała niewielkie czujniki lidarowe oparte na mikrosystemach elektromechanicznych (MEMS) do zastosowań motoryzacyjnych. Uznano, że technologia MEMS jest skalowalna i efektywna kosztowo oraz może być zastosowana do rozwiązania problemu kosztów i zaspokojenia masowych potrzeb rynku motoryzacyjnego.

 

Celem projektu Automotive3DLiDAR było zoptymalizowanie tych urządzeń pod kątem wykorzystania w motoryzacji oraz zapewnienie zgodności z surowymi normami kontroli jakości i bezpieczeństwa. Wymagania dotyczące produktu zostały omówione i zdefiniowane we współpracy z użytkownikami końcowymi. Następnie zespół zajął się dopracowaniem Vision Mini, systemu lidarowego krótkiego i średniego zasięgu, zaprojektowanego z myślą o masowym rynku motoryzacyjnym.

Podjęliśmy także współpracę z agencją projektową w celu bezproblemowego zintegrowania czujników lidarowych z samochodami. Koncepcja integracji czujników obejmuje wiele strategicznie rozmieszczonych czujników lidarowych przy jednoczesnym braku modyfikacji ogólnej konstrukcji samochodu.

koordynatorka projektu z firmy Blickfeld - Franziska Abele

 

Efektem końcowym jest miniaturowy wysokowydajny samochodowy czujnik lidarowy oparty na technologii MEMS.

Nasze innowacyjne rozwiązanie pozwoli na masową produkcję wytrzymałych, małych i niedrogich czujników lidarowych. To utoruje drogę do budowy autonomicznych pojazdów działających w oparciu o niezawodne i niedrogie czujniki percepcyjne.

- Franziska Abele

 

Kolejnym krokiem po zakończeniu projektu będzie przygotowanie do wejścia na rynek. W tym celu zespół chce znaleźć partnera z branży motoryzacyjnej, aby technologia w pełni spełniała wymagania klientów.

Opracowana w tym projekcie technologia lidarowa mogłaby być wykorzystana również w innych zastosowaniach przemysłowych. Przyglądamy się możliwościom rozwiązywania złożonych wyzwań w różnych sektorach.

- Franziska Abele

 

Firmy logistyczne wykorzystują lidar do pomiaru zapasów w czasie rzeczywistym. Niedrogą technologię lidarową można by także wykorzystać do monitorowania ruchu drogowego, aby zmniejszyć zatory i uczynić miasta bardziej przyjaznymi do życia.

 

Źródło: Komisja Europejska

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).