Czeski aftermarket nie narzeka na brak ruchu | MOTOFAKTOR

Dobre wiadomości dla rynku aftermarketowego w Czechach i na Słowacji - produkcja samochodów rośnie, a dystrybutorzy części zamiennych otwierają kolejne oddziały. Relacja korespondenta Motofaktor.pl.

Firma Yanfeng Automotive Interiors uroczyście otworzyła nowe laboratorium testowe

Światowy lider w branży wyposażenia wnętrz samochodowych otworzył w Trenczynie swoje nowe laboratorium testowe. O znaczeniu tej inwestycji świadczy m.in. udział urzędników państwowych Republiki Słowackiej w uroczystym przecięciu wstęgi z okazji otwarcia nowych pomieszczeń z najnowocześniejszymi urządzeniami badawczo-rozwojowymi.

Centrum Techniczne w Trenczynie jest jednym z ośmiu miejsc w naszej globalnej sieci inżynieryjnej i odgrywa ważną rolę w naszych działaniach badawczo-rozwojowych. Cieszymy się, że nasze inwestycje w nowe laboratoria testowe pozwolą przekazywać to, co najlepsze naszym lokalnym klientom. Jason Xu wiceprezes firmy Yanfeng Automotive Interiors

 

Inwestycja warta 4 mln euro  umożliwi testowanie wyposażenia wnętrz samochodowych na najnowocześniejszych urządzeniach technicznych pod kątem bezpieczeństwa, trwałości, wpływu na środowisko, czy wibracji.

 

Firma YFAI w ostatnich latach umocniła swoją obecność w Europie Środkowej i Wschodniej. W ramach niedawnej restrukturyzacji rozszerzyła swoje zaplecze badawczo-rozwojowe, które obejmuje obecnie powierzchnię ponad 4800 metrów kwadratowych.

Trzy nowe oddziały Elit

Firma Elit, należąca do grupy Rhiag, największego międzynarodowego dystrybutora części motoryzacyjnych, otworzyła kolejne filie w Czechach: w Klatovach oraz w miejscowościach Písek i Sušice.

Elit RoadShow 2017

Firma Elit realizuje akcję RoadShow ELIT 2017. Na każdym z czternastu przystanków, na jakich w Czechach pojawią się przedstawiciele dystrybutora, klienci mogą zapoznać się z ofertą  wysokiej jakości wyposażenie warsztatowego i narzędzi – łącznie można obejrzeć i przetestować ponad 200 urządzeń, a dla klientów zainteresowanych ofertą dostępny jest także drukowany katalog. Przedstawiciele firmy Elit prezentują m.in. zaawansowaną technologię pomiaru geometrii 3D, myjnię do kół, czy stacje klimatyzacji.

Nowy katalog online części zamiennych Auto Kelly

Właściciele popularnych marek samochodów osobowych i ciężarowych mogą teraz skorzystać z nowego katalogu online udostępnionego przez dystrybutora – firmę Auto Kelly. Aby wyszukać daną część wystarczy wprowadzić numer VIN pojazdu lub parametry takie jak marka, typ, model, rok produkcji. W ofercie Auto Kelly znajduje się obecnie ponad 7 500 referencji części zamiennych dla różnych marek pojazdów. Ich wyszukiwanie ułatwia podział katalogu na dwie sekcje: „Samochód osobowy” oraz „Samochód ciężarowy”.

 

Firma Auto Kelly otworzyła także kolejny oddział – tym razem w południowych Czechach, w miejscowości Český Krumlov.

Auto Kelly dystrybutorem oleju marki Petronas

Firma Auto Kelly została oficjalnym dystrybutorem olejów marki Petronas na rynku czeskim i oferuje swoim klientom szeroką gamę olejów do samochodów osobowych, pojazdów użytkowych i ciężarowych. Petronas to międzynarodowy koncern naftowy i gazowy, znany na całym świecie ze swoich środków smarnych, jak i zaangażowania w sporty motorowe. Koncern jest głównym partnerem i konsultantem technicznym Formuły 1 Mercedes AMG Petronas. Marka gwarantuje niemal 100 proc. pokrycie floty samochodowej w Europie.

Nowy członek stowarzyszenia SISA

Do grona członków SISA – Stowarzyszenia Importerów i Producentów Części Samochodowych i Techniki Serwisowej – dołączyła firma coraHB autodíly s.r.o. Spółka coraHB z siedzibą w Pradze, zajmuje się sprzedażą i dystrybucją części zamiennych do wszystkich marek samochodów osobowych i lekkich pojazdów użytkowych. CoraHB, zaczynała jako lokalny dystrybutor, a obecnie osiągnęła wysoką pozycję na czeskim rynku części zamiennych. Spółkę na spotkaniach stowarzyszenia SISA będzie reprezentować właściciel firmy, Martin Koch. Obecnie stowarzyszenie liczy 31 członków.

CoraHB wyłącznym dystrybutorem marki Comline na Repubilkę Czeską

Firma CoraHB autodíly została wyłącznym dystrybutorem produktów brytyjskiej firmy Comline Auto Parts Ltd., która koncentruje się na produkcji części zamiennych na rynek wtórny. W ofercie producenta znajduje się około 8500 referencji ze wszystkich kategorii części zamiennych, co daje pokrycie 95 proc. rynku samochodowego. Rocznie Comline Auto Parts wysyła ponad milion sztuk produktów na rynek w Wielkiej Brytanii, a także do 40 innych krajów na całym świecie.

Nowoczesny płyn chłodniczy Coyote G13

Spółka AutoMax Group s.r.o., producent wyrobów marki Coyote, rozpoczęła sprzedaż płynu chłodniczego G13 w wersji „Ready to use” (rozcieńczony do użytku). Płyn chłodniczy na bazie glikolu etylenowego zawiera organiczne inhibitory korozji wraz z krzemianami. Przez cały rok chroni układ chłodzenia samochodu przed działaniem mrozu i korozją. Gwarantuje bardzo dobre przewodzenie ciepła. Jest odpowiedni dla silników wykonanych w całości z aluminium. Jego właściwości antykorozyjne oraz zapobiegające zamarzaniu są zgodne z normą BS 6580 (2010), ASTM D 3306, SAE J 1034, Mercedes Benz 325.5, MAN 324 Si-OAT, VW TL 774 typ J.

Dobra informacja dla rynku części zamiennych – rośnie produkcja pojazdów

Rejestracja samochodów osobowych i lekkich samochodów użytkowych w Republice Czeskiej w okresie styczeń-kwiecień 2017 znacznie wzrosła. W kategorii nowych samochodów osobowych, odnotowano prawie dziesięcioprocentowy wzrost – 9,77 proc. – w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. W okresie styczeń-kwiecień 2017 zarejestrowano 90 808 nowych samochodów osobowych, czyli o 8 079 więcej niż w rok wcześniej. Trzy czwarte tych pojazdów zostało zarejestrowanych w firmowych flotach, a jedna czwarta w sektorze prywatnym. W grupie lekkich pojazdów użytkowych wzrost rejestracji wynosił 2,27 proc. w porównaniu do ubiegłego roku.

 

Wzrosła także produkcja samochodów osobowych w Czechach. W monitorowanym okresie odnotowano rekordową produkcję 387 342 pojazdów. Škoda wyprodukowała 232 327 pojazdów, co w skali roku oznacza wzrost o 19 proc. Z linii produkcyjnej Hyundaia zjechało 98100 samochodów – to wzrost o 8 proc. w skali roku.

 

Download the report in English and Czech.

 

Zdjęcia: Auto KellyCoraHBElit

user photo

Autor

Jaroslav František Jurča

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).