Części zamienne z chmury, czyli innowacje DB Schenker | MOTOFAKTOR

Części zamienne z chmury, czyli innowacje DB Schenker

DB Schenker jako pierwszy globalny dostawca usług logistycznych oferuje możliwość druku 3D oraz wirtualny magazyn.

 

 

DB Schenker, dzięki swoim pomysłom, staje się pionierem zrównoważonej logistyki części zamiennych.

 

Jesteśmy pierwszym globalnym operatorem logistycznym oferującym dostawy części zamiennych za pomocą druku 3D. Produkty z naszego wirtualnego magazynu są dostępne w bardzo krótkim czasie i powstają dokładnie tam, gdzie występuje zapotrzebowanie – powiedział CEO DB Schenker Jochen Thewes podczas pierwszej konferencji Product Show firmy.

 

Wirtualny magazyn obniża koszty dostawy, skraca jej czas i chroni środowisko.

 

To idealnie obrazuje, co logistyka przyszłości może zrobić dla klientów. Naszym głównym celem jest uniknięcie zbędnego magazynowania oraz uczynienie łańcuchów dostaw jeszcze bardziej stabilnymi i elastycznymi – mówi Thewes.

 

W obliczu nowych wyzwań globalnej logistyki, cyfrowe innowacje, takie jak dostawy części zamiennych z wykorzystaniem druku 3D, stanowią dla klientów z różnorodnych branż prawdziwą wartość dodaną.

 

Chcemy skracać odległości, utrzymując jednocześnie jak najwyższą dostępność produktów w jak najkrótszym czasie i atrakcyjnej cenie. Aby to osiągnąć, wkładamy ogrom pracy na rzecz rozwoju innowacji cyfrowych – wyjaśnił Thewes.

 

W ramach projektów pilotażowych, DB Schenker z powodzeniem przetestował już wirtualny magazyn przeznaczony dla klientów z obszarów inżynierii mechanicznej, motoryzacji i transportu kolejowego. Części takie jak uchwyty, okładziny i obudowy wytwarzane były „na żądanie” w pobliżu klienta. Bez produkcji wstępnej oraz magazynowania, „On-Demand Production” zmniejsza koszty zaangażowanego kapitału. Nowa usługa wirtualnego magazynu DB Schenker jest obecnie oferowana szerokiemu gronu klientów na całym świecie.

DB Schenker ściśle współpracuje z Deutsche Bahn, firmą o szerokim doświadczeniu w obszarze druku 3D, mającą na koncie 80 000 części wyprodukowanych z różnych materiałów i za pomocą różnych technologii.

 

Według naszych ustaleń, nawet do dziesięciu procent zapasów firm może być wytwarzanych na miejscu – powiedział Thewes.

 

Części zamienne potrzebne stosunkowo rzadko oraz te, które muszą być przechowywane w dużej ilości ze względu na wysoki pułap minimalnej ilości zamówienia, szczególnie nadają się do druku 3D. Wirtualne przechowywanie komponentów odbywa się poprzez bezpieczne wgrywanie planów 3D do chmury.

 

Oprócz nowego podejścia „Produkcji na żądanie” DB Schenker zaprezentował we Frankfurcie różnorodne innowacje, w tym „Cyfrową wieżę kontrolną” dla transportu lądowego, dzięki której codziennie można śledzić w czasie rzeczywistym 9000 skonsolidowanych transportów w całej Europie. „Międzykontynentalne rozwiązania dla łańcucha dostaw” DB Schenker we frachcie lotniczym i morskim wykorzystują sztuczną inteligencję, dane w czasie rzeczywistym oraz interaktywne platformy informacyjne, aby uczynić łańcuchy dostaw klientów jeszcze bardziej elastycznymi i zrównoważonymi. W obszarze magazynowania DB Schenker polega na technologii czujników chroniąc zdrowie pracowników podczas pandemii, a inspekcje za pomocą data glasses pozwalają uniknąć kosztów podróży i transportu.

 

Źródło: DB Schenker

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).