Części do klasycznej Supry znów na rynku | MOTOFAKTOR

Części do klasycznej Supry znów na rynku

Toyota ogłosiła, że w ramach projektu GR Heritage Parts do sprzedaży na wszystkich rynkach trafią części zamienne do Supry A70 oraz A80.

GR Heritage Parts to inicjatywa, w ramach której Toyota powraca do wytwarzania nieprodukowanych już od dawna części zamiennych, na które jest wciąż duże zapotrzebowanie. Wszystko po to, by kierowcy klasycznych sportowych Toyot mogli nadal cieszyć się z ich użytkowania, w tym ze startów w amatorskich zawodach.

 

Szczegóły dotyczące konkretnych części i dat wprowadzenia do sprzedaży zostaną ogłoszone w późniejszym terminie w specjalnej sekcji na oficjalnej stronie TOYOTA GAZOO Racing. Co więcej, części do sportowych klasyków będzie można kupić także u dealerów Toyoty, tak jak ma to miejsce z częściami zamiennymi do aut obecnie produkowanych.

 

Części zamienne do Supry A70 i Supry A80 zaprezentowano podczas styczniowego salonu samochodowego w Tokio. Do modelu z lat 1986-1993 trafią w pierwszej kolejności m.in. wał napędowy, klamki drzwi, wskaźnik czujnika paliwa, uszczelki i przedni logotyp, a do Supry czwartej generacji z lat 1993-2002 przednie reflektory czy klamki drzwi.

Toyota nie zamierza poprzestać na tych elementach. Na stronie internetowej zbiera dane od posiadaczy klasycznych sportowych samochodów, żeby określić zapotrzebowanie na inne części zamienne i ewentualnie wdrożyć je do produkcji.

 

Szczegółowy wykaz części i daty wprowadzenia do sprzedaży dostępne są TUTAJ.

 

Źródło: Toyota

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).