Czechy – zmiana myta – ważne uwagi dla przewoźników! | MOTOFAKTOR

Czechy - zmiana myta - ważne uwagi dla przewoźników!

Jeszcze tylko 10 dni do wejścia w życie nowego systemu opat drogowych w Czechach, a w systemie rejestracyjnym MYTO CZ figuruje zaledwie 20% pojazdów ciężarowych z Polski.
22/11/2019

Oznacza to, że niemal 100 tys. aut nie zostało zarejestrowanych. Tak wynika z oficjalnych informacji przekazanych przez czeskiego operatora opłat drogowych na stronie MYTO CZ. Brak nowego urządzenia w terminie oznacza mandat w wysokości do około 16 tys. PLN.

 

W związku z wejściem w życie nowego systemu opłat drogowych MYTO CZ w Czechach konieczna jest wymiana dotychczas używanych urządzeń pokładowych. Nowe urządzenie można zamówić za pośrednictwem DKV Euro Service Polska. Stare urządzenie należy dostarczyć bezpośrednio do operatora opłat drogowych w punktach kontaktowych bądź dystrybucji. Najlepiej zrobić to przed 1.12.2019, bo od tego dnia liczba punktów obsługi klienta ulegnie zmniejszeniu.

 

Odpowiedzialność za błędne transakcje

 

W terminie od 1.12.2019 do dnia zwrotu urządzenia należy zabezpieczyć je podczas transportu poprzez np. zastosowanie koperty odpornej na promieniowanie. Mimo, że 30.11.2019 system zostanie wyłączony, klienci nadal będą odpowiadali za błędne transakcje naliczone z powodu nieprawidłowo zarejestrowanych urządzeń (niewłaściwy numer osi, brak równowagi OBU, nieprawidłowe środki płatności).

 

Wypowiedzenie umowy

 

Umowa dotycząca starego urządzenia wygasa automatycznie w dniu 30.06.2020, istnieje jednak możliwość wcześniejszego wypowiedzenia umowy. Wymagana jest forma pisemna takiego wypowiedzenia.

 

Co z kaucją?

 

W sytuacji, gdy urządzenie nie było używane przez okres dłuższy niż rok bądź gdy urządzenie jest uszkodzone, nie obowiązuje zwrot kaucji. Podobnie jest ze środkami załadowanymi na konto.

 

Gdzie zwrócić urządzenie?

 

Poniżej adresy punktów, w których można dokonać zwrotu urządzenia. Zwrot urządzenia za pośrednictwem DKV nie jest możliwy.

 

MYTO CZ punkty kontaktowe:

http://www.mytocz.com/files/files/cp_dp_cards/MYTOCZ_371_cplist.pdf

 

MYTO CZ punkty dystrybucji:

http://www.mytocz.com/files/files/cp_dp_cards/MYTOCZ_372_dplist.pdf

 

Źródło: DKV Euro Service

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).