Czas na porządki w warsztacie | MOTOFAKTOR

Czas na porządki w warsztacie

person Redakcja 27/08/2018

Czy w twoim warsztacie zalegają zużyte części? Chciałbyś się ich pozbyć? Czy wiesz, że przy okazji możesz nawet zarobić sprzedając je jako rdzenie do regeneracji?

 

W Polsce mamy do czynienia z niedostateczną liczbą tak zwanych „rdzeni” części do regeneracji. Niestety ale wciąż dużo części po demontażu zamiast trafić do firm, które zajmują się ich profesjonalną regeneracją, trafia na portale aukcyjne, skąd wracają na rynek jako części używane.

 

Rodzi to absurdalną sytuację w której firmy regenerujące części muszą importować rdzenie do regeneracji z innych krajów, podczas gdy nasz rynek jest zalany częściami używanymi.

 

Mechanicy zachęcani są do tego, aby przy zakupie niektórych nowych części takich jak zaciski hamulcowe, przekładnie kierownicze czy dociski sprzęgła zwracali zużyte części. Zużytych części można się jednak spróbować pozbyć także w przypadku, kiedy nie chcemy kupić nowego produktu, ponieważ firma Lauber prowadzi stronę www.skuprdzeni.pl na której wyszczególniła części, których skupem jest szczególnie zainteresowana.

 

W obu przypadkach zawsze warto dowiedzieć się czy nie da się oddać zużytej części do regeneracji, ponieważ w ten sposób przyczyniamy się do czyszczenia rynku z części używanych.

 

Dylemat – czy rdzeń się nadaje? 

 

Zapewne wielu mechaników zastanawia się, czy dana używana część nadaje się do sprzedania jako rdzeń. Może wydawać się, że proces weryfikacji rdzenia jest bardzo trudny i czasochłonny, jednak Lauber znalazł skuteczne i wygodne rozwiązanie.

 

Po pierwsze na stronie internetowej skuprdzeni.pl znajdują się jasno opisane kryteria przyjęcia rdzeni do regeneracji. Wystarczy sprawdzić jakie są wymagania dla danej grupy produktowej.

 

Na przykład w przypadku docisków hamulcowych silnie skorodowane elementy, lub dociski z przegrzaną obudową na pewno nie nadadzą się do ponownego użytku. Jeśli jednak docisk jest delikatnie zardzewiały, bo leżał w wilgotnym miejscu, lub ma pęknięty odlew – część ta nada się do procesu regeneracji.

 

Kolejnym usprawnieniem weryfikacji rdzeni jest aplikacja Inter Cars CBR. W uproszczeniu jest to system w którym pracownik filii Inter Cars może szybko i wygodnie online zweryfikować czy rdzeń nadaje się do regeneracji w fabryce.

 

Jeśli przyniesiemy część do filii IC, pracownik sprawdzi czy kryteria się zgadzają, obfotografuje część w odpowiedni sposób i prześle przez internet zgłoszenie do ostatecznej weryfikacji. Po niedługim czasie otrzymamy odpowiedź czy część została zaakceptowana i zostanie przyjęta.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).