Czarny przełącznik kolumny kierownicy w ofercie DT Spare Parts | MOTOFAKTOR

Czarny przełącznik kolumny kierownicy w ofercie DT Spare Parts

person Adrian Januszkiewicz 5/07/2022

W ofercie marki DT Spare Parts pojawił się czarny przełącznik kolumny kierownicy o numerze produktowym 3.33308.

Dwa kierunkowskazy z każdej strony, jeden z przodu i jeden z tyłu, są przewidziane dla ciężarówek i autobusów. Gdy są używane, muszą świecić z częstotliwością 1,5 Hz (± 0,5 Hz) = 90 x na minutę (± 30 x) z obu stron jednocześnie. Wskaźniki są obsługiwane za pomocą przełącznika na kolumnie kierownicy i automatycznie wracają do pozycji wyjściowej po wyjściu z zakrętu.

 

Przełącznik powraca do pierwotnego położenia za pomocą popychacza na kolumnie kierownicy, który uruchamia małą dźwignię na przełączniku kierunkowskazów i powoduje jego powrót za pomocą siły sprężyny. W takim przypadku następuje otwarcie przełącznika i przerwanie połączenia z elektronicznym urządzeniem sterującym (jednostka wskaźnikowa) i zakończenie procesu.

 

Przełącznik na kolumnie kierownicy może być również używany do obsługi klaksonu, świateł drogowych i mijania z kierunkowskazami, dwubiegowych wycieraczek szyby przedniej, pracy przerywanej oraz wycieraczki i spryskiwacza szyby przedniej.

 

Przełączniki kolumny kierownicy DT Spare Parts charakteryzują się następującymi cechami:

 

  1. Dźwignia wykonana z wytrzymałej rury aluminiowej, stalowej lub tworzywa sztucznego z trwałym łożyskiem dźwigni dzięki powiększonemu blokowi łożyskowemu.
  2. Kształt łba nitu oraz konstrukcja złącza nitowego odpowiadają przepisom technik łączenia.
  3. Mikroprzełączniki, które dzięki konstrukcji z posrebrzanymi stykami doskonale nadają się do przełączania zarówno wysokich, jak i bardzo niskich prądów.
  4. Precyzyjnie dopasowana plastikowa podstawa z profesjonalnie zaciśniętymi złączami wtykowymi. Złącza wtykowe są niklowane lub posrebrzane w celu uzyskania niskiej rezystancji styku i ochrony przed utlenianiem.
  5. Wysoce elastyczne kable bezhalogenowe są zaprojektowane z nadwymiarową średnicą kabla 0,5 – 1,5 mm² w zależności od obciążenia elektrycznego, w celu zagwarantowania optymalnego bezpieczeństwa pracy.
  6. Niezwykle mocny lut łączy się z wyłącznym użyciem lutu bezołowiowego. W celu spełnienia specyfikacji dyrektywy RoHS 2002/95/WE (RoHS = ograniczenie substancji niebezpiecznych) stosuje się wyłącznie stopy cyny, srebra lub miedzi. Topnik lutowniczy służy do zapobiegania utlenianiu wokół lutowanego obszaru.
  7. Zastosowanie wysokiej jakości płytek drukowanych wykonanych z żywicy epoksydowej wzmocnionej włóknem szklanym zamiast gorszej jakości żywicy fenolowej/płytek papierowych. Zastosowanie mniejszych komponentów SMD (Surface Mounted Device) umożliwia automatyczną produkcję w celu zwiększenia niezawodności produktu.

Podpowiedzi:

Przed wymianą przełącznika kolumny kierownicy upewnij się, że połączenia masowe i kablowe oraz bezpieczniki są w idealnym stanie i nie są one prawdziwą przyczyną usterki.

 

Źródło: Diesel Technic

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).