“Cyfrowy śrubokręt” ZF | MOTOFAKTOR

"Cyfrowy śrubokręt” ZF

person Adrian Januszkiewicz 19/09/2018

ZF Aftermarket opracował aplikację, która umożliwi mechanikom przeprowadzenie niezawodnej diagnostyki pojazdu.

Przyszłość motoryzacji będzie inteligentna. Pojazdy komunikują się, a ich komunikaty muszą zostać zrozumiane. W przyszłości dla warsztatów i operatorów flot kluczowym czynnikiem do odniesienia sukcesu będzie efektywne dostosowanie usług do informacji bazujących na danych. Openmatics, czyli otwarta i niezależna platforma łączności koncernu ZF, to fundament cyfrowego ekosystemu. Ta usługa telematyczna oferuje warsztatom i operatorom flot różne rozwiązania w zakresie inteligentnego łączenia pojazdów i diagnostyki opartej na danych.

Dzięki temu rozwiązaniu nasi klienci i partnerzy biznesowi mają szansę skorzystać z zalet digitalizacji, opracować nowe modele biznesowe i wzbogacić swoje portfolio usług. Helmut Ernst dyrektor dywizji aftermarketowej koncernu ZF

ZF Smart Service – optymalne narzędzie dla warsztatów

ZF Smart Service to aplikacja skierowana do warsztatów niezależnych, która umożliwi ich mechanikom przeprowadzenie niezawodnej diagnostyki pojazdu i prac konserwacyjnych za pomocą różnych urządzeń mobilnych, takich jak smartfon czy tablet. Aplikacja ZF Smart Service jest już od dłuższego czasu testowana z powodzeniem w Wielkiej Brytanii w ramach zakrojonej na szeroką skalę fazy pilotażowej. Po jej zakończeniu ten innowacyjny produkt zostanie wprowadzony na kolejne rynki europejskie, a z czasem także na rynki światowe.

Wiemy, że w przeszłości wiele niezależnych warsztatów bało się inwestowania w drogie stacjonarne urządzenia diagnostyczne. ZF Smart Service to wyjątkowo efektywne narzędzie warsztatowe – mówiąc krótko: to "cyfrowy śrubokręt", który powinien znaleźć się w każdej skrzynce z narzędziami. Jak pokazują opinie użytkowników z rynku testowego w Wielkiej Brytanii, warsztaty mają na ten temat podobne zdanie. Helmut Ernst

Obsługa nowego narzędzia jest bardzo prosta

Pracownik warsztatu musi jedynie zainstalować aplikację Smart Service na urządzeniu mobilnym, podłączyć urządzenie Smart Service za pośrednictwem interfejsu OBD do pojazdu i już może przeprowadzić kompleksową diagnostykę. Komunikacja pomiędzy urządzeniem Smart Service a aplikacją odbywa się za pośrednictwem Bluetooth. ZF Smart Service umożliwia ponadto przeprowadzanie podstawowych prac konserwacyjnych, takich jak wymiana oleju, hamulców czy zresetowanie odpowietrznika i czujników SAS. Aplikacja obsługuje szeroką paletę pojazdów z rynków europejskich, północnoamerykańskich i azjatyckich.

 

Na rynku niemieckim firma Global Automotive Service GmbH (G.A.S.) stawia na współpracę z ZF Aftermarket. Dzięki platformie Openmatics sieć serwisowa G.A.S., może zaoferować swoim klientom nowy poziom obsługi serwisowej.

Zrównoważone zarządzanie flotami mieszanymi

Dzięki ZF Car Connect operatorzy flot mieszanych mogą korzystać z nowego, scyfryzowanego poziomu serwisu i optymalnie dostosować swoją flotę do zastosowań. Za gromadzenie i przekazywanie danych odpowiada Vivaldi Onboard-Unit: Ta jednostka diagnostyczno-telematyczna odczytuje 74 sygnały bezpośrednio z interfejsu OBD pojazdu, między innymi poziom paliwa, zachowanie hamulców i komunikaty o błędach. Dodatkowo, jednostka pokładowa przekazuje dane z GPS-a i dane bieżące o nagłych zmianach prędkości pojazdu. Otwarta platforma telematyczna koncernu ZFOpenmatics nie tylko rejestruje, ale jest w stanie również interpretować te dane.

Dzięki Openmatics wyznaczamy nowe standardy telematyczne na wolnym rynku – szczególnie w zakresie zarządzania flotami mieszanymi. Tym samym jesteśmy idealnym partnerem biznesowym, również dla firmy Global Automotive Service GmbH (G.A.S.), która zarządza usługami na zlecenie dużych właścicieli flot z Niemiec. Umożliwiamy jeszcze lepsze ukierunkowanie oferty usług na przyszłość. Helmut Ernst

Kompleksowe wsparcie i przekazywanie wiedzy

Nowe usługi, innowacyjne produkty i przekazywanie wiedzy – tak ZF Aftermarket wspiera swoich klientów na drodze ku cyfrowej transformacji w obszarze posprzedażowym.

Digitalizacja stwarza nam wszystkim ogromne szanse. Jeżeli chcemy je wykorzystać, musimy o wiele bardziej niż dotychczas skupić się na oczekiwaniach klientów i w przyszłości zaoferować im zindywidualizowane portfolio usług w zakresie mobilności. Platforma Openmatics nadaje się do tego idealnie. Helmut Ernst

 

Źródło: ZF Aftermarket

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).