CUPRA wybrała opony letnie Goodyear dla modelu Born | MOTOFAKTOR

CUPRA wybrała opony letnie Goodyear dla modelu Born

person Adrian Januszkiewicz 24/11/2021

CUPRA wybrała gamę opon letnich Goodyear na oryginalne wyposażenie modelu Born, swojego pierwszego w pełni elektrycznego samochodu.

W ostatnich miesiącach CUPRA powiększyła swoją gamę hot-hatchy i crossoverów, m.in. o najmocniejszy samochód w historii, Formentor VZ5 – jego niepowtarzalnego charakteru dopełniają opony Goodyear Eagle F1 SuperSport. Teraz także pierwszy w pełni elektryczny samochód drogowy tej marki będzie wyposażony w opony Goodyear.

 

CUPRA Born w najwyższej wersji wyposażenia będzie mogła przejechać do 540 km na jednym ładowaniu akumulatora o pojemności 77 kWh. Od 0 do 50 km/h przyspiesza w zaledwie 2,9 sekundy.

CUPRA Born będzie wyposażona w opony Goodyear EfficientGrip Performance w rozmiarach 215/55R18, 215/50R19 i 215/45R20. Zostały one zaprojektowane tak, aby zapewnić kierowcom długie przebiegi i zasięg przy jednoczesnym zachowaniu doskonałej skuteczności hamowania na mokrej i suchej nawierzchni. Jest to możliwe dzięki dużej elastyczności i sprężystości bieżnika, co wpływa na jego wolniejsze zużycie, oraz mniejszej sztywności mieszanki, która ułatwia uginanie się klocków, pomagając w ten sposób w odprowadzaniu wody na mokrej nawierzchni. Większe klocki bieżnika zwiększają sztywność na zakrętach, zapewniając kierowcom większą stabilność podczas manewrów awaryjnych na suchej nawierzchni.

 

Hans Vrijsen, dyrektor zarządzający Goodyear ds. wyposażenia fabrycznego w regionie EMEA, powiedział: To dla nas zaszczyt, że CUPRA wybrała opony Goodyear na oryginalne wyposażenie ekscytującego nowego modelu Born. Już teraz mamy bardzo dobre relacje z tą marką, więc cieszymy się, że możemy uczestniczyć w produkcji jej pierwszego w pełni elektrycznego samochodu drogowego. Elektryfikacja jest kluczowym elementem również naszej strategii, co odzwierciedla szeroka gama opon dostosowanych do wyjątkowych wymagań i osiągów samochodów elektrycznych.

 

Współpraca Goodyear z marką CUPRA jest znacznie szersza i trwa także na torze wyścigowym. Jako wyłączny dostawca opon do PURE ETCR, pierwszych na świecie mistrzostw w pełni elektrycznych samochodów turystycznych wielu marek, Goodyear dostarcza opony do wszystkich elektrycznych aut wyścigowych o mocy 670 KM, startujących w tej nowatorskiej serii. CUPRA jest zaangażowana w platformę ETCR (Electric Touring Car Racing) od samego początku, a model CUPRA e-Racer z Mattiasem Ekströmem za kierownicą wygrał sezon otwarcia.

 

Źródło: Goodyear

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).